GEFCO Polska angażuje się w pomoc dla Ukrainy

GEFCO Polska

Przedsiębiorstwo specjalizujące się w logistyce dla branży motoryzacyjnej wspiera mieszkańców pogrążonej w wojnie z Rosją Ukrainy oraz koordynuje transport darów docierających na Ukrainę z innych oddziałów GEFCO w Europie. Firma realizuje również transporty z pomocą dla dla swoich ukraińskich klientów oraz wspiera własnych pracowników z Ukrainy.

Już w pierwszym miesiącu od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę, do naszych wschodnich sąsiadów trafił transport leków i wyrobów medycznych od GEFCO Polska o wartości liczonej w setkach tysięcy złotych. Do ukraińskich punktów medycznych trafiły setki produktów, począwszy od środków przeciwbólowych, cewników dożylnych i koców ratunkowych, aż po nici chirurgiczne i zestawy do udrażniania dróg oddechowych.

Poza Polską, pomoc dla Ukrainy organizują również oddziały GEFCO m.in. z: Belgii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Przekazywanie darów odbywa się w ramach bliskiej współpracy pomiędzy pracownikami.

Nasz odział w Grodzisku Mazowieckim pełni rolę hubu, do którego trafia większość przesyłek z darami GEFCO z zagranicy. Towary po przeładunku transportowane są pod granicę polsko-ukraińską, gdzie dalsza koordynacja odbywa się we współpracy z Hufcem ZHP w Chełmie, który aktualizuje listę najbardziej potrzebnych produktów – opowiada Tomasz Bujacz, Kierownik Oddziału GEFCO Grodzisk Mazowiecki i Łódź.

Dzięki bieżącej kontroli potrzeb, w pierwszych tygodniach wojny priorytetem był na przykład zakup oraz transport butów. Pracownicy GEFCO kontynuują również zbiórki odzieży, wody i artykułów spożywczych z długim terminem ważności. Do połowy kwietnia sami pracownicy przekazali 58 palet z wieloma niezbędnymi towarami. Równocześnie operator logistyczny pomagał swoim klientom – m.in. firmie Schneider (transport do Lwowa), Volvo, Renault Trucks, Auto1 – oraz organizacjom – ONZ i Fundacji Kids – w przekazaniu darów, udostępniając zarządzaną przez siebie infrastrukturę transportową.

GEFCO rozpoczęło działalność w Ukrainie w 2008 roku. Firma GEFCO Ukraina otrzymało wiele wyróżnień, takich jak ukraiński Indeks Równości Korporacyjnej w kategorii najlepsze miejsce do pracy. Dziś firma zatrudnia kilkudziesięciu pracowników, a siedziba główna mieści się w Kijowie.

Zdecydowana większość pracowników GEFCO Ukraina została w swoim kraju. Osobom, które podjęły decyzję o wyjeździe, pomogliśmy w najmie mieszkania, pokrywając koszty pierwszego zakwaterowania. Aktualnie koordynujemy kolejne transporty, tym razem od naszych kolegów z GEFCO Wielka Brytania – dodaje Tomasz Bujacz.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane