Geodis zakłada magazyn farmaceutyków w Brwinowie

MLP Group

Firma logistyczna Geodis Poland wynajęła 2,6 tys. mkw. powierzchni w budowanym centrum logistycznym MLP Pruszków II w Brwinowie. Większość przestrzeni przeznaczone będzie na chłodnie. Obiekt zostanie oddany do użytku na początku 2023 r.

Firma Geodis Poland wynajęła w parku logistycznym MLP Pruszków II powierzchnię wynoszącą łącznie około 2,6 tys. mkw. Z tego na cele magazynowe, w tym głównie na chłodnie, będzie przeznaczone nieco ponad 2,4 tys. mkw. Powierzchnie biurowe zajmą kolejne 170 mkw. Budowa nowego obiektu zlokalizowanego w Brwinowie, 5 km od Pruszkowa, jest już w zaawansowanej fazie. Funkcje generalnego wykonawcy powierzono firmie EastWave. Przekazanie do użytkowania gotowego budynku planowane jest na początku przyszłego roku.

Thomas Kraus, president & CEO GEODIS North, East and Central Europe, informuje, że w magazynie w magazynie pod Warszawą będą przechowywane produkty farmaceutyczny i biotechnologiczne. – Jest to doskonała baza do obsługi szpitali, klinik, gabinetów lekarskich i pacjentów, różnego rodzaju lekami, z których część wymaga przechowywania i wysyłki w zakresie 2-8 stopni Celsjusza. Z Pruszkowa będziemy również obsługiwać przesyłki lotnicze i morskie w kontrolowanej temperaturze dla naszych klientów na całym świecie – powiedział Thomas Kraus.

Geodis świadczy usługi z zakresu spedycji krajowej i międzynarodowej. Jej globalna sieć dystrybucyjna dociera do 170 krajów.

MLP Pruszków II to centrum logistyczne, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

W zawarciu transakcji między MLP Group i Geodis Poland pośredniczyła firma doradcza JLL.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane