GLS Poland otworzył trzy nowe oddziały

GLS Poland

Firma kurierska GLS otworzyła oddziały w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie), w Jaworznie (woj. śląskie) i Ogrodzieńcu (woj. śląskie). Aktualnie ma w naszym kraju 50 filii, z czego pięć powstało w roku 2022.

Nowo otwarta filia w Elblągu jest ważna dla GLS, ponieważ pozwala firmie rozszerzyć działalność w północnej Polsce. – Nowy oddział odciąży filię w Olsztynie i będzie miał duży wpływ również na pracę naszych punktów w województwie pomorskim. Elbląg przejmie część przesyłek, które do tej pory trafiały do naszych lokalizacji Gdańsk-Straszyn i Starogard-Rywałd – mówi Artur Antos, dyrektor operacyjny regionu Wschód GLS Poland.

Dzienna wydajność nowej filii to 2100 paczek doręczonych i 1150 paczek odebranych. Nowy oddział GLS znajduje się w Elblągu przy ulicy Lotniczej. Ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe, dwadzieścia bram kurierskich, a powierzchnia magazynowa i biurowa obiektu to 1310 mkw.

GLS systematycznie rozszerza też swoją sieć na Śląsku. W Jaworznie i Ogrodzieńcu firma otworzyła dwie kolejne filie w tym województwie. Pierwsza z nich, obsługuje teren Jaworzna, Mysłowic i Bukowna. Dodatkowo wesprze procesy logistyczne sortowni regionalnej GLS w Czeladzi. Oddział w Jaworznie ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe i siedem bram kurierskich, a powierzchnia magazynu i biura to blisko 500 mkw.

Od stycznia GLS dodatkowo zwiększy wydajność w Jaworznie, dzięki budowanemu magazynowi i nowej powierzchni 1000 mkw. Łącznie firma będzie dysponować 18 bramami kurierskimi i 3 rozładunkowo-załadunkowymi.

Kolejną nowo otwartą lokalizacją GLS na Śląsku jest Ogrodzieniec. Ten oddział obsługuje paczki z terenu Dąbrowy Górniczej, Kluczy, Zawiercia, Ogrodzieńca, Pilicy, Żarnowca, a jego wydajność jest liczona dziennie w 1000 paczek doręczonych i 700 odebranych. Dzięki nowej filii, która wyposażona jest w dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe i osiem bram kurierskich, odciążona zostanie praca takich lokalizacji GLS na Śląsku jak Czeladź czy Częstochowa.

– Otwarcie Jaworzna i Ogrodzieńca to kolejny krok w strategii otoczenia centrum Śląska filiami lokalnymi. Inwestycje te mają być swoistymi satelitami oraz będą miały połączenie z uruchomioną w listopadzie nocną sortownią w Czeladzi – mówi Michał Dojcz, dyrektor operacyjny regionu Południe GLS Poland.

Obecnie, po uruchomieniu nowych filii, GLS posiada 50 lokalizacji na mapie Polski. W tym roku firma otworzyła pięć nowych oddziałów – w marcu w Zamościu i w październiku
w Tarnowskich Górach. W drugim kwartale ubiegłego roku sieć GLS powiększyła się o filie
w Jeleniej Górze, Wieluniu, Krośnie i Gryficach, a jeszcze wcześniej powstały lokalizacje GLS pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy – w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane