Green Factory Logistics buduje nowy magazyn

Green Factory Logistics

Firma Green Factory Logistics – operator świadczący usługi magazynowania, kompletacji i spedycji produktów świeżych, zdecydował się kontynuować plany rozbudowy infrastruktury. W czerwcu na na terenie należącym do spółki w Błoniu pod Warszawą, oddany zostanie do użytku nowy magazyn.

Chociaż rynek boryka się z problemami, uznaliśmy, iż działania związane z inwestycją należy kontynuować, ponieważ w ten sposób nie tylko rozwijamy swoją działalność, ale przede wszystkim wspieramy naszych klientów – mówi Paweł Lorek, członek zarządu Green Factory Logistics. – Chcemy, aby nasze usługi jak najskuteczniej wspierały ich plany sprzedażowe. Niedawno rozpoczęliśmy akcję „Świat na zakręcie solidarność w biznesie”, w ramach której wypracowujemy najlepsze standardy współpracy między polskimi firmami. Uważam, że bardzo ważnym elementem jest właśnie zapewnianie partnerom doskonałego zaplecza logistycznego do prowadzenia ich biznesu – dodaje.

Nowy obiekt Green Factory Logistics o powierzchni 5 tys. mkw. będzie się składał z dwóch komór chłodniczych, do których dostęp zapewni sześć ramp. Magazyn będzie dostosowywany do konkretnych potrzeb producentów świeżej żywności oraz zapewni kompleksową obsługę w zakresie: x-dock, stock (niezależność dróg procesowych), a także kompletowania i przepakowywania.

Magazyn umożliwi także produkowanie zestawów, standów promocyjnych czy miksowanie produktów przy linii.

– Zakładamy, że nowy obiekt pozwoli nam na podniesienie przepustowości o 80 proc., bez utraty możliwości składowych – zapewnia Paweł Lorek. – Zwiększając możliwości magazynu, zwiększamy gwarancję zachowania jakości, terminowości, a także szybkości i skuteczności reakcji na wahania zamówień. Pozwoli to nam na obsługę zdecydowanie większych wolumenów niż do tej pory – dodaje Lorek.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane