Grupa Raben otworzy nowy magazyn w Poznaniu

Centrum logistyczne widziane z lotu ptaka
Panattoni

W stolicy Wielkopolski Panattoni rozpoczyna budowę największego parku typu city logistics w Polsce. Całość – 44 tys. mkw. zajmie Grupa Raben, która otworzy w obiekcie nowy magazyn do obsługi nowych i dotychczasowych kontrahentów.

Od początku współpracy Grupa Raben podpisała z Panattoni umowy najmu na powierzchnię przekraczającą 210 tys. mkw., dotychczas korzystając z obiektów m.in. w regionach trójmiejskim, warszawskim i łódzkim. Szczególny wymiar ma współpraca firm w Wielkopolsce, gdzie pierwsza realizacja – zajmująca 26 tys. mkw. – została oddana kilkanaście lat temu. W 2023 roku operator logistyczny wynajął już 12 tys. mkw. Panattoni Park Poznań XII w Swadzimiu, a teraz pobił rekord pod względem wielkości powierzchni zajmowanej przez jedną firmę w ramach segmentu City Logistics.

Raben zajmie cały park (44 tys. mkw.) zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Obodrzyckiej. Skorzysta w nim m.in. z 4200 mkw. strefy z kontrolowaną temperaturą, a także z przestrzeni biurowej. Operator logistyczny rozpocznie operacje w City Logistics Poznań III w lipcu 2024 r.
– Nowy magazyn w Wielkopolsce umożliwi dalszy rozwój współpracy z naszymi długoletnimi klientami, a także zwiększą możliwości prowadzenia nowych projektów w tej kluczowej dla Polski i Europy lokalizacji – mówi Lucyna Zaborowska-Princ, dyrektor regionu Raben Logistics Polska w rejonie Poznania.

– Z nowych magazynów będziemy w stanie realizować kompleksowe usługi logistyczne obejmujące magazynowanie i pełen zakres usług dodanych, a także usługi kontenerowe, celne i dystrybucyjne. Dobre połączenia transportowe do Niemiec, Skandynawii i innych krajów Europy Zachodniej, realizowane w ramach naszej europejskiej sieci dystrybucji – razem ze stabilnymi operacjami od lat oferowanymi w tym rejonie – mogą decydować o dalszym lokowaniu centralnych europejskich magazynów w Wielkopolsce – dodaje Zaborowska-Princ.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane