Hillwood buduje magazyny w Gliwicach i Mysłowicach

Hillwood Polska

Deweloper powierzchni komercyjnych rozpoczął budowę dwóch nowych magazynów na Górnym Śląsku. Już w trzecim kwartale tego roku do dyspozycji najemców zostanie oddane w sumie 52 tys. mkw. powierzchni.

Magazyn w Gliwicach będzie liczył prawie 28 tys. mkw. Hala powstanie przy ulicy Pszczyńskiej, 2 km od centrum miasta przy skrzyżowaniu autostrad A4 i A1 (węzeł Gliwice Sośnica). W planach firmy Hillwood jest budowa kolejnej, prawie dwukrotnie większej hali w ramach tego centrum logistycznego.

Rozpoczęła się także budowa parku Hillwood Mysłowice. Park magazynowy powstaje na terenach przemysłowych pomiędzy ul. Mikołowską a Obrzeżną Zachodnią. Obecnie wznoszona jest pierwsza hala o powierzchni prawie 24 tys. mkw.

Obie nieruchomości oferują możliwość wydzielenia mniejszych powierzchni. Moduły magazynowe dostępne będą od 3 tys. mkw. w hali w Gliwicach i od 2 600 mkw. w Mysłowicach.

– Hillwood jest aktywny w województwie śląskim już od 5 lat, a więc od początku naszej działalności w Polsce. Dalszy rozwój naszego biznesu właśnie w tym regionie jest zatem dla nas naturalnym krokiem. Do końca 2020 roku wybudowana przez nas powierzchnia magazynowa na Górnym Śląsku i w Zagłębiu wzrośnie do niemal 170 tys. mkw. – wylicza Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

Hillwood wybudował już w regionie dwa inne centra magazynowe – Hillwood Sosnowiec Zagłębie i Hillwood Ruda Śląska. W tym roku zakończy się ich rozbudowa.

D Hillwood Ruda Śląska wprowadzi się firma kurierska DPD, która wynajęła halę o powierzchni 11 tys. mkw. Magazyn-sortownia zostanie przekazany DPD do użytku w trzecim kwartale tego roku. Kończy się także rozbudowa drugiej hali. Wśród jej najemców jest firma logistyczna Delta Trans. Jesienią ubiegłego roku firma wynajęła 7 100 mkw. powierzchni, a teraz zwiększyła wynajmowaną przestrzeń o kolejne 3 500 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane