Hillwood wybuduje park magazynowy w Częstochowie

Hillwood Polska

Deweloper planuje budowę centrum logistycznego w rejonie ul. Jaskrowskiej i alei Jana Pawła II, w pobliżu obecnej DK1 oraz DK91. Centrum złożone będzie docelowo z dwóch hal o łącznej powierzchni około 64 tys. mkw. W stworzeniu infrastruktury dojazdowej pomoże miasto Częstochowa.

– Dzięki rozwojowi infrastruktury drogowej Częstochowa staje się ośrodkiem logistycznym łączącym północ z południem i wzbogacającym magazynową mapę Śląska i Polski. Dodatkowym atutem jest dostępność wykwalifikowanych pracowników i teren inwestycyjny leżący w granicach miasta, co sprawi, że nowe centrum logistyczne stanie się istotnym elementem miejskiej logistyki – twierdzi Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

Miasto zbuduje drogę łączącą ul. Jaskrowską z ul. Warszawską, wraz z rondem i sięgaczem. Inwestycja jest zgodna z przyjętym przez Radę Miasta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla dzielnic Stare Miasto i Wyczerpy-Aniołów, w rejonie ulicy Warszawskiej, alei Jana Pawła II i alei Wojska Polskiego. Hillwood będzie partycypował w kosztach miejskiej inwestycji drogowej w zakresie związanym z zapewnieniem obsługi komunikacyjnej swojego obiektu.

– Wszyscy zmagamy się teraz z zagrożeniem epidemiologicznym, nie może to jednak paraliżować naszych starań o pomyślną przyszłość miasta – komentuje prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Kiedy uporamy się już z pandemią i nie będziemy podporządkowywać jej większości naszych działań, Częstochowa musi konsekwentnie kontynuować ścieżkę rozwoju. Służy temu m.in. ta inwestycja, za którą pójdą kolejne miejsca pracy i – bardzo w to wierzę –umocnienie pozycji miasta na inwestycyjnej i biznesowej mapie kraju.

Między Miastem Częstochową a inwestorem podpisana została umowa dotycząca obustronnych zobowiązań inwestycyjnych związanych z budową drogi publicznej i obsługi komunikacyjnej Centrum Logistycznego Hillwood Częstochowa Miasto.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane