HSF e-commerce uruchomi magazyn w Poznaniu

Segro

Na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski rozpoczęła się budowa obiektu dla HSF e-commerce, firmy specjalizującej się w logistycznej obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych. Nowy budynek, wielkości blisko 50 tys. mwk. zostanie ukończony pod koniec 2021 roku i w pełni wykorzysta 11 ha gruntów przeznaczonych na to centrum. W transakcji pośredniczyło Profi Home, profesjonalna agencja konsultingowa w branży nieruchomości.

HSF e-commerce to rozwijająca się firma z ponad 10-letnim doświadczeniem. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w obsłudze logistycznej mebli i przedmiotów o nietypowych wymiarach. W zakresie dystrybucji, HSF e-commerce współpracuje z wiodącymi firmami przewozowymi, wysyłając towary do krajów Europy Zachodniej. W SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski firma będzie świadczyć usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, a także obsługę kanału e-commerce.

Nowy budynek, realizowany przez SEGRO dla HSF e-commerce, będzie liczył 49 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1 400 mkw. powierzchni socjalno-biurowych. Magazyn zostanie wyposażony w 76 doków oraz 4 bramy typu “0”. Na życzenie HSF obiekt będzie posiadał podwyższoną odporność ogniową oraz dedykowaną instalację tryskaczową. Dodatkowo zaplanowano osobny budynek dla zarządcy obiektu. Deweloper zapewni 30 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych oraz 80 miejsc dla samochodów osobowych. Planowane jest także wyposażenie parku w system kontroli dostępu, który automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo i płynność ruchu dla pracowników i stałych dostawców.

– Branża e-commerce w ostatnich latach rozwija się spektakularnie, podobnie jak nasza firma. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzce do parku logistycznego SEGRO w Gołuskach, aby zwiększyć nasze możliwości biznesowe zgodnie z rosnącymi potrzebami rynku. W najbliższych latach planujemy ponad dwukrotne zwiększenie obrotów z dostawami przede wszystkim do Niemiec, a następnie do Polski – mówi Robert Sobolewski, prezes HSF e-commerce.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane