ID Logistics ma pierwszy kontrakt na rynku brytyjskim

ID Logistics

Spółka specjalizująca się w logistyce kontraktowej, uruchomiła swój pierwszy oddział i magazyn w Wielkiej Brytanii. ID Logistics obsługuje w nim firmę z branży odzieżowej, której nazwa nie została ujawniona. Obiekt zlokalizowany jest w Northampton i zajmuje się zarządzaniem przepływami zwrotów.

ID Logistics informuje, że został wybrany przez „dużą światową grupę odzieżową typu fast fashion”. Zadaniem spółki jest zagwarantowanie płynnego i efektywnego zarządzania zwrotami, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Nowa umowa rozszerza współpracę partnerską, która wcześniej była realizowana w Polsce przez firmę Spedimex, niedawno przejętą przez Grupę ID Logistics. Magazyn o powierzchni 18 tys. mkw. w Northampton (między Birmingham a Londynem) został uruchomiony w czerwcu 2023 r. i zatrudnia ponad 300 pracowników. Jego działalność dotyczy wyłącznie obsługi zwrotów zamówień e-commerce i B2B, ze szczególnym naciskiem na szybkość reakcji. Produkty, których sprzedaż uzależniona jest od trendów w modzie, muszą być w bardzo krótkim czasie przygotowane w magazynie do ponownego wprowadzenia na rynek.

Zespół magazynu w Northampton w zakresie obsługi procesów e-commerce wspierany jest przez specjalistów z polskiego oddziału ID Logistics. – Jesteśmy w pełni gotowi na nowe projekty. Bogate know-how ID Logistics zostało uzupełnione w ostatnim czasie o wysoce zaawansowane usługi logistyczne dla branży fashion, dzięki połączeniu ze Spedimex. To daje ogromny potencjał do dalszego rozwoju na rynku e-commerce – mówi Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane