ID Logistics zatrudni w Polsce 800 osób

ID Logistics Polska

W związku z planowanym otwarciem dwóch nowych magazynów ID Logistics Polska, w Mszczonowie i w pobliżu Rawy Mazowieckiej, firma planuje zatrudnić na początku przyszłego roku około 800 osób. Po zakończeniu rozpoczętej już rekrutacji zatrudnienie w centrach logistycznych spółki wyniesie w sumie 2,5 tys. osób.

ID Logistics Polska jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics. Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej m.in. dla sieci handlowych i dystrybutorów FMCG. Przedsiębiorstwo dysponuje 9 centrami logistycznymi o łącznej powierzchni magazynowej ok. 200 tys. mkw. i posiada własny oddział transportowy.

Firma logistyczna zatrudnia aktualnie w 9 centrach oraz w katowickiej centrali łącznie 1700 osób. W związku z planami uruchomienia nowych obiektów, w tym centrum logistycznego Carrefour Polska w okolicach Rawy Mazowieckiej, planuje zatrudnić nowych pracowników. Poszukiwani są m.in. magazynierzy, specjaliści od HR, specjaliści od logistyki magazynowej oraz managerowie operacji magazynowych.

ID Logistics informuje, że magazyny spółki są wyposażone w technologie usprawniające pracę (np. automatyczny system do załadunku / rozładunku aut i autonomiczne wózki wysokiego składowania). Firma ma też dobrze wyposażone zaplecza socjalne, ponieważ zależy jej na stworzeniu jak najlepszych warunków pracy.

– Dążymy do maksymalnej ergonomii pracy, aby najcięższe zadania wykonywane były przez maszyny. Dzięki temu praca jest efektywniejsza i bezpieczniejsza. Dbamy też o szkolenia naszych pracowników i to już od pierwszego dnia zatrudnienia. Opracowaliśmy własne programy, które realizuje zespół wewnętrznych trenerów. Staramy się podchodzić indywidualnie do każdego z pracowników – mówi Małgorzata Hornig, dyrektor HR w ID Logistics Polska.

Hiszpański oddział ID Logistics został niedawno uznany za jednego z najlepszych prywatnych pracodawców 2019 roku na Pówyskie Iberyjskim. Oceny dokonała międzynarodowa firma rekrutacyjna Randstad na bazie badania Randstad Employer Brand Reaserch 2019.

ID Logistics zajęło drugie miejsce (z różnicą 3 punktów) w rankingu ogólnym, zaraz za hiszpańską pocztą – spółką państwową Correos.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane