InPost otworzy sortownię na Lubelszczyźnie

Panattoni Europe

Firma kurierska oraz zarządca największej w Polsce sieci automatów paczkowych uruchomi kolejną sortownię, tym razem w Lublinie. Uruchomi ją w obiekcie należącym do Panattoni Europe. Z tym deweloperem InPost współpracuje od dawna. Sortownie spółki powstały w jego obiektach w Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu.

W realizowanym przez dewelopera Panattoni Park Lublin III, sortowania InPost powstanie jeszcze w tym roku. Zajmie ona 8,1 tys. mkw. Łączna powierzchnia InPostu w nieruchomościach Panattoni wyniesie blisko 30 000 mkw.

Panattoni Park Lublin III znajduje się bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 822 i 2 km od skrzyżowania z obwodnicą Lublina (węzeł Lublin Zadębie) w ciągu dróg ekspresowych S12 i S17.

– Dzięki postępowi jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej w Polsce Wschodniej widzimy zauważalny wzrost atrakcyjności inwestycyjnej również Lublina. Chodzi m.in. o nową obwodnicę Lublina, budowę drogi ekspresowej nr 17, która znacząco skróci dojazd do Warszawy (191 km) czy trasy S 19 między Lublinem a Rzeszowem. Ta ostatnia jest częścią budowanego szlaku Via Carpatia. Jego ukończenie efektywnie połączy regiony Polski Wschodniej z resztą kraju i Europy – mówi Dorota Jagodzińska – Sasson, dyrektor zarządzający Panattoni.

Rafał Brzoska, prezes InPostu, informuje, że zarządzana przez niego firma ma obecnie najbardziej rozbudowaną infrastrukturę wśród wszystkich operatorów logistycznych w Polsce. – Także obsługiwane przez nas wolumeny przesyłek biją rekordy – w 2019 roku notowaliśmy ponownie znaczący, dwucyfrowy wzrost. Naszym atutem jest szybkość dostawy – do Paczkomatów niezmiennie utrzymujemy skuteczność D+1. To dlatego wciąż rozbudowujemy naszą sieć oraz już funkcjonujące maszyny. W 2020 roku będziemy uruchamiać kolejne huby logistyczne, inwestować w ekologiczną flotę samochodową i dalsze poszerzanie zasięgu sieci – wskazuje Rafał Brzoska.

Panattoni Park Lublin III to to już trzecie centrum dystrybucyjno-logistyczne dewelopera na Lubelszczyźnie. W Parku powstaną w sumie 3 hale o powierzchni odpowiednio 19 600 mkw., 7600 mkw. i 7,500 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane