InPost rozwija centralną sortownię

P3 Logistics Parks

Firma InPost obecna jest w centrum logistycznym P3 Piotrków w Woli Bykowskiej (woj. łódzkie) od 2009 r. Trzy lata temu spółka P3 oddała najemcy do użytku magazyn o powierzchni 15,3 tys. mkw. Ze względu na rosnące obroty firmy, operator logistyczny zamówił niedawno u właściciela obiektu rozbudowę centralnej sortowni o dodatkową powierzchnię.

Na dodatkowych 3,1 tys. mkw. nowej powierzchni dobudowane zostaną aż 33 doki, dzięki czemu łącznie w całym obiekcie będzie 78 doków oraz 7 bram z poziomu „0”. Powiększenie powierzchni umożliwi firmie Inpost zainstalowanie w magazynie trzeciego już sortera. Dzięki temu wolumeny obsługiwanych przesyłek oraz zatrudnienie zwiększą się o 20 proc.

Rozbudowa została zorganizowana w taki sposób, aby nie zakłócać operacji prowadzonych w obiekcie. Oddanie nowej części magazynu do użytku zaplanowane jest na IV kwartał 2019 r. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

– Nowe sortownie oraz istotna rozbudowa naszego hubu centralnego są odpowiedzią na lawinowo zwiększające się wolumeny obsługiwanych przesyłek. Mocno inwestujemy też w technologie, aplikacje mobilne, flotę samochodów elektrycznych i oferujemy nowatorskie usługi – takie jak BankoPaczkomat czy dostawę zakupów spożywczych. To dlatego klienci coraz częściej wskazują InPost jako najlepszego operatora na polskim rynku – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPostu.

P3 Piotrków to jeden z największych centrów magazynowych w Polsce Centralnej. Obiekt znajduje się w Woli Bykowskiej, w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, na przecięciu autostrady A1 oraz dróg E75 i E67.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane