InPost otworzył sortownię w Mszczonowie

P3 Logistics Parks

Firma deweloperska P3 wybudowała dla InPost prawie 17,300 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w centrum logistycznym P3 Mszczonów. Obiekt pełni funkcję centrum crossdockowego obsługującego oddziały InPost z całego kraju oraz centrum sortowniczego dla Warszawy. Wspomaga także pracę głównej sortowni w P3 Piotrków.

To kolejny wspólny projekt P3 oraz InPostu w ciągu ostatnich miesięcy. Pod koniec 2019 r. zakończyła się rozbudowa głównej sortowni operatora na terenie parku P3 Piotrków. W tej samej lokalizacji firma wynajmuje także ponad 17 tys. mkw. przeznaczonych do prowadzenia usługi InPost Fulfillment.

Na 17 300 mkw. powstało 79 doków, jedna brama z poziomu „0” oraz trzy dodatkowe bramy z możliwością obsługi samochodów kurierskich. Codziennie sortownię opuści nawet kilkaset tysięcy przesyłek, które zostaną posortowane przez około 300 pracowników.

– Znaczna rozbudowa naszej głównej sortowni w parku P3 Piotrków w ubiegłym roku oraz budowa nowej sortowni w Mszczonowie są odpowiedzią na lawinowo zwiększające się wolumeny obsługiwanych przesyłek i częścią planu rozwoju naszej sieci logistycznej. Zaplecze logistyczne sprawia, że jako jeden z niewielu operatorów w kraju możemy dostarczać przesyłki w trybie D+1 – twierdzi Rafał Brzoska, Prezes InPostu.

Magazyn dla InPost w Mszczonowie został zaprojektowany i wybudowany zgodnie ze standardem BREEAM na poziomie „very good”. W obiekcie zastosowano panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych oraz oświetlenie LED, a nad częścią biurowo – socjalną znajdują się systemy solarne wspomagające ogrzewanie wody bytowej.

Podobne wiadomości
Komentarze (4)
  1. Nie dziwię się, patrzą na zapotrzebowanie, a zaraz święta. Ludzie wysyłają coraz więcej, no i najczesciej wybieraja paczkomaty jako opcję wysyłki. Ja wysylam bardzo dużo, teraz przez szybkie nadania sporo zaoszczędziłam, bo paczka za niecałą dyszkę to jak za darmo.

  2. Oni na prawdę wiedzą co robić 😀 Byłem zdziwiony tą promocją naszybkie nadania, ale okazało się, ze był to strzał w 10! Przyciągnęła na prawdę dużo ludzi!

  3. InPost stale się rozwija 😉 Świetnie, odbieranie z paczkomatów jest na prawdę bardzo wygodne i dodatkowo ogromnie proste, tak sam jak nadawanie, nie wspominając już o szybkim nadawaniu, którego fanem jestem ogromnym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane