JYSK wynajął dodatkową powierzchnię w P3 Piotrków

P3

Duńska sieć handlowa wynajmuje pod Piotrkowem Trybunalskim powierzchnię magazynową, aby zapewnić wsparcie logistyczne dla przygotowywanych do wysyłki towarów. Po wynajęciu dodatkowych 35 tys. mkw. – w nowo wybudowanej hali firmy P3 – całkowita powierzchnia wynajęta przez JYSK wzrosła do 80 tys. mkw. Deweloper zapowiedział budowę kolejnych powierzchni w tej lokalizacji.

Produkty gromadzone przez JYSK w parku P3 Piotrków zasilają proces przygotowania zamówień dla sieci sklepów, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym w Radomsku. Stamtąd artykuły trafiają do sklepów w blisko 25 krajach.

– Wraz z dynamicznym rozwojem naszej firmy w regionie Europy Środkowej postanowiliśmy po raz kolejny zwiększyć powierzchnię zajmowaną w parku P3 Piotrków. Skonsolidowane w jednym miejscu magazyny znacząco usprawniają operacje związane ze składowaniem i dystrybucją naszych produktów. Łącznie z nowo wybudowanym obiektem w P3 Piotrów będziemy użytkować niemal 250 tys. mkw. powierzchni magazynowej w centralnej Polsce – mówi Paweł Waler, dyrektor Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku.

Współpraca pomiędzy JYSK i P3 rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy sieć wynajęła w Piotrkowie Trybunalskim 10.504 mkw. powierzchni magazynowej. Kilka miesięcy później zdecydowała się na dedykowany magazyn o powierzchni 37 tys. mkw. Po zajęciu dwóch kolejnych, właśnie oddanych do użytku powierzchni, łączny metraż, który firma JYSK zajmuje na terenie parku w Piotrkowie wynosi ponad 80 tys. mkw., czyli ośmiokrotnie więcej niż na początku współpracy. JYSK jest obecnie największym najemcą parku P3 Piotrków.

– Ze względu na rosnące zainteresowanie planujemy kolejne fazy jego rozbudowy. W granicach parku P3 Piotrków posiadamy grunty pozwalające na rozwój o dodatkowe ok. 230 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni, w ramach których może powstać między innymi budynek liczący prawie 100 tys. mkw. – zapowiada Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks.

W transakcji najmu firmę JYSK reprezentowała firma doradcza M4 Real Estate.

Park P3 Piotrków znajduje się pod Piotrkowem Trybunalskim, przy połączeniu autostrady A1 z drogami ekspresowymi E75 i E67. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2008 roku. W ciągu ostatniego półtora roku inwestor oddał do użytku ponad 110 tys. mkw. nowej powierzchni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane