JYSK wynajął dodatkową powierzchnię w P3 Piotrków

P3

Duńska sieć handlowa wynajmuje pod Piotrkowem Trybunalskim powierzchnię magazynową, aby zapewnić wsparcie logistyczne dla przygotowywanych do wysyłki towarów. Po wynajęciu dodatkowych 35 tys. mkw. – w nowo wybudowanej hali firmy P3 – całkowita powierzchnia wynajęta przez JYSK wzrosła do 80 tys. mkw. Deweloper zapowiedział budowę kolejnych powierzchni w tej lokalizacji.

Produkty gromadzone przez JYSK w parku P3 Piotrków zasilają proces przygotowania zamówień dla sieci sklepów, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym w Radomsku. Stamtąd artykuły trafiają do sklepów w blisko 25 krajach.

– Wraz z dynamicznym rozwojem naszej firmy w regionie Europy Środkowej postanowiliśmy po raz kolejny zwiększyć powierzchnię zajmowaną w parku P3 Piotrków. Skonsolidowane w jednym miejscu magazyny znacząco usprawniają operacje związane ze składowaniem i dystrybucją naszych produktów. Łącznie z nowo wybudowanym obiektem w P3 Piotrów będziemy użytkować niemal 250 tys. mkw. powierzchni magazynowej w centralnej Polsce – mówi Paweł Waler, dyrektor Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku.

Współpraca pomiędzy JYSK i P3 rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy sieć wynajęła w Piotrkowie Trybunalskim 10.504 mkw. powierzchni magazynowej. Kilka miesięcy później zdecydowała się na dedykowany magazyn o powierzchni 37 tys. mkw. Po zajęciu dwóch kolejnych, właśnie oddanych do użytku powierzchni, łączny metraż, który firma JYSK zajmuje na terenie parku w Piotrkowie wynosi ponad 80 tys. mkw., czyli ośmiokrotnie więcej niż na początku współpracy. JYSK jest obecnie największym najemcą parku P3 Piotrków.

– Ze względu na rosnące zainteresowanie planujemy kolejne fazy jego rozbudowy. W granicach parku P3 Piotrków posiadamy grunty pozwalające na rozwój o dodatkowe ok. 230 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni, w ramach których może powstać między innymi budynek liczący prawie 100 tys. mkw. – zapowiada Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks.

W transakcji najmu firmę JYSK reprezentowała firma doradcza M4 Real Estate.

Park P3 Piotrków znajduje się pod Piotrkowem Trybunalskim, przy połączeniu autostrady A1 z drogami ekspresowymi E75 i E67. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2008 roku. W ciągu ostatniego półtora roku inwestor oddał do użytku ponad 110 tys. mkw. nowej powierzchni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane