Kraków: sortowania Poczty Polskiej zyska nową halę

Poczta Polska

Na przełomie października i listopada sortownia Poczty Polskiej zacznie funkcjonować w nowej hali w Niepołomicach. Decyzja o wynajęciu obiektu podyktowana jest potrzebą usprawnienia i przyspieszenia obsługi przesyłek.

Nowa hala w Niepołomicach to 11 tys. mkw. powierzchni logistycznej oraz 1,3 tys. mkw. powierzchni socjalno-biurowej, 20 doków kurierskich i ponad 20 doków dla samochodów powyżej 3,5 t.

Krakowska sortowania obsługuje miesięcznie 1,3  mln paczek oraz 11,6 tys. palet. Zgodnie z założeniami wynajęcie nowej hali umożliwi sprawną obsługę rosnącego wolumenu paczek i przesyłek paletowych.

– Rozwijamy infrastrukturę tak, aby zapewnić efektywną obsługę  rosnących z roku na rok wolumenów przesyłek, głównie paczek i palet. Nowa lokalizacja małopolskiej sortowni zapewni sprawną obsługę klientów oraz lepsze warunki pracy pocztowców – mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki.

W perspektywie do 2023 r. spółka chce podwoić przychody z obsługi paczek. Szacuje się, że za cztery lata wartość rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe) i usług logistycznych w Polsce wyniesie 10 mld zł.

Podobne wiadomości
Komentarze (2)
  1. Pięknie, że jest nowa sortownia tak bardzo ..och…i ach…o niej Poczta Polska pisze…tylko nic nie pisze o tym,
    że giną tam paczki..i nikt z tym problemem nic nie robi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane