Kuszner Cargo Port zbuduje zaplecze dla kontenerów

Agencja Rozwoju Pomorza

Spółka Kuszner Cargo Port zamierza w gdańskich Rudnikach wybudować plac składowy oraz halę magazynową dla ciężkich towarów niekonwencjonalnych oraz na potrzeby związane z transportem kontenerów morskich. Na realizację prac wartości 2,5 mln zł firma otrzymała 800 tys. zł dofinansowania w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza.

Kuszner Cargo Port jest już piątym przedsiębiorstwem, które otrzymało finansowe wsparcie z funduszy unijnych w ramach przygotowanego przez zarząd województwa pomorskiego konkursu grantowego – „Invest in Pomerania 2020”. Pozyskane środki, firmy przeznaczają na adaptację terenów na cele inwestycyjne wraz z budową podstawowej infrastruktury oraz budynków produkcyjnych i magazynowych.

Spółka Kuszner Cargo Port otrzymała dofinansowanie na przygotowanie terenu na potrzeby przeładunku i magazynowania towarów ciężkich, często ponadnormatywnych. Warunkiem realizacji tego typu usług jest odpowiednie przygotowanie placu o wysokich naciskach oraz posiadanie specjalistycznego sprzętu rozładunkowego. – „Opracowana przez spółkę metoda rozładunkowo – załadunkowa, polegająca na zsynchronizowanym działaniu kilku dedykowanych urządzeń, daje możliwość sprawnego realizowania zleconych usług” – tak ARP uzasadnia przyznanie przedsiębiorcy dofinansowania.

– Wspólnicy spółki Kuszner Cargo Port posiadają kilkudziesięcioletnie doświadczenie związane z transportem i obsługą portową kontenerów morskich w ruchu lądowym. Znamy ten rynek bardzo dobrze i jesteśmy pewni, iż nowa inwestycja jest brakującym ogniwem łańcucha logistycznego w transporcie intermodalnym – komentuje Krystian Kuszner, wspólnik w Kuszner Cargo Port Sp.j.

Obecnie w konkursie bierze udział 16 firm. Każdy z wybranych projektów może liczyć na dofinansowanie w wysokości do 800 tys. zł. Dzięki pozyskanym grantom powstanie 13 nowych inwestycji przemysłowo-magazynowych, realizowanych przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców, a na Pomorzu przybędzie 16 ha nowych terenów inwestycyjnych.

– Konkurs grantowy „Invest in Pomerania 2020” to 10, 4 mln zł. dodatkowego wsparcia  dla pomorskich przedsiębiorców realizujących inwestycje w tych szczególnie trudnych czasach pandemii. Cieszy nas fakt, że dprzeznaczone na ten cel środki są efektywnie wykorzystywane oraz, że stymulują rozwój jednej z naszych kluczowych branż, czyli sektora logistycznego – dodaje Mieczysław Struk, marszałek województwa omorskiego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane