Lineage wszedł do Polski przejmując Pago

Lineage Logistics

Lineage Logistics Holdings – największa na świecie firma logistyczna, świadcząca usługi magazynowania produktów w niskich temperaturach, przejęła polską spółkę Pago od jej dotychczasowego inwestora – Tönnies International Holding. Tym samym Lineage z siedzibą w USA zadebiutował na polskim rynku TSL.

Należąca do korporacji Bay Grove Capital firma Lineage rozwija się poprzez akwizycje. – Cieszymy się, że wkraczamy do Polski dzięki przejęciu Pago, znanej firmy rodzinnej, która posiada nowoczesną sieć dystrybucji – powiedział Mike McClendon, prezes Lineage ds. operacji międzynarodowych. – To przejęcie rozszerza również zasięg Lineage na coraz ważniejszy rynek i region, w którym są możliwości zwiększenia mocy produkcyjnych i wdrażania nowych, innowacyjnych rozwiązań dla klientów – dodał.

Po przejęciu Pago Lineage będzie posiadał łącznie 330 obiektów – chłodni w 15 krajach.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z obecnym kierownictwem Pago, które kieruje organizacją od 2006 roku w oparciu o etos niezawodności, jakość i zaangażowanie na rzecz klienta – powiedział Adam Forste, współzałożyciel i partner zarządzający Bay Grove. – szefowie Pago, Adam, Patryk i Maciej Gościniakowie będą kontynuować działalność i pomogą Lineage w dalszym rozwoju w tym krytycznym i strategicznym regionie. Przy okazji chcielibyśmy podziękować firmie Tönnies za ich wysiłki wspierające tę transakcję – dodał Forste.

W transakcji uczestniczyły firmy Rabobank (doradca finansowy Lineage), Latham & Watkins (doradca prawny Lineage) i PWC Legal (doradca prawny Tönnies).

Pago zajmuje się logistyką magazynową i dystrybucyjną dla producentów mrożonek, międzynarodowych koncernów i sieci handlowych. Firma ma sieć centrów logistycznych mrożonek, których pojemność magazynowa przekracza 190 tys. miejsc paletowych. Jeden z jego obiektów zlokalizowany jest przy DCT Gdańsk.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane