LPP uruchomiło fulfillment center pod Rzeszowem

LPP

Właściciel takich marek odzieżowych jak Reserved i Cropp uruchomił swoje fulfillment center w Jasionce pod Rzeszowem w kompleksie Panattoni. Nowy obiekt zwiększy wydajność logistyczną LPP, wspierając dystrybucję przesyłek e-commerce w kraju i za granicę.

Magazyn ma łączną powierzchnię 69 tys. mkw. i możliwości składowania do 7 mln sztuk produktów. Obiekt wyposażono w systemy z zakresu automatyki, które obsługują do 100 tys. zamówień dziennie.

Nowy magazyn dołączył do zarządzanej przez LPP Logistics sieci dystrybucji, obejmującej aktualnie osiem lokalizacji o łącznej powierzchni ponad 450 tys. mkw. Wśród nich znajdują się centra dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim, Brześciu Kujawskim i Gdańsku oraz pięć magazynów do obsługi sprzedaży online w Polsce i za granicą. Obiekt na Podkarpaciu usprawni dystrybucję zamówień e-commerce w Polsce oraz dla klientów z: Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Ukrainy oraz krajów bałtyckich.

Nowatorskim rozwiązaniem, na które LPP Logistics postawiło w nowym obiekcie jest technologia wspierająca operacje wysyłki paczek do klienta. Zastosowano 7 zintegrowanych, automatycznych linii taśmociągów stanowisk pakujących z sorterem wysyłkowym. W nowo uruchomionym magazynie zdecydowano się ponadto na zastosowanie urządzenia sortującego, jakie spotkać można w dużych sortowniach kurierskich. Sorter wysyłkowy typu cross-belt pozwoli transportować i rozsortowywać paczki na poszczególne regiony, kraje czy firmy kurierskie z prędkością ponad 5 tys. paczek na godzinę.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane