Magazynowy potentat wybuduje City Logistics Katowice

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panattoni Europe wchodzi na Śląsk z projektem z zakresu logistyki miejskiej. Spółka zakupiła 14,4-ha grunt pod budowę City Logistics Katowice przy ul. Miedzianej. Budowa kompleksu o docelowej powierzchni 70 tys. mkw. ruszy w tym roku – po zrekultywowaniu gruntu.

W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 6 785 i 21 359 mkw. Park powstanie na 14,4-ha działce w północno-wschodniej części Katowic. Do centrum miasta jest stamtąd 3,5 km.

Przedsięwzięcie jest inwestycją typu brownfield. Działka położona przy ul. Miedzianej w historycznym obszarze górniczym i hutniczym. Zadaniem dewelopera będzie jej oczyszczenie poprzez remediację ok. 2 000 msześc. gleby Koszt procesu wyniesie ok. 1,4 mln zł.

Panattoni ma już na koncie inwestycje typu brownfield. Przykładowo dla koncernu Lear Corporation firma stworzyła obiekt o powierzchni 30 492 mkw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa biuro poświęcone badaniom środowiskowym, odpowiedzialne za rewitalizację zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane