Magazynowy potentat wybuduje City Logistics Katowice

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panattoni Europe wchodzi na Śląsk z projektem z zakresu logistyki miejskiej. Spółka zakupiła 14,4-ha grunt pod budowę City Logistics Katowice przy ul. Miedzianej. Budowa kompleksu o docelowej powierzchni 70 tys. mkw. ruszy w tym roku – po zrekultywowaniu gruntu.

W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 6 785 i 21 359 mkw. Park powstanie na 14,4-ha działce w północno-wschodniej części Katowic. Do centrum miasta jest stamtąd 3,5 km.

Przedsięwzięcie jest inwestycją typu brownfield. Działka położona przy ul. Miedzianej w historycznym obszarze górniczym i hutniczym. Zadaniem dewelopera będzie jej oczyszczenie poprzez remediację ok. 2 000 msześc. gleby Koszt procesu wyniesie ok. 1,4 mln zł.

Panattoni ma już na koncie inwestycje typu brownfield. Przykładowo dla koncernu Lear Corporation firma stworzyła obiekt o powierzchni 30 492 mkw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa biuro poświęcone badaniom środowiskowym, odpowiedzialne za rewitalizację zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane