Magazyny Eurocash i Amazona zmieniły właściciela

Hines Polska

Południowokoreański fundusz Mirae Asset Global Investments odkupił od funduszu Blackstone spółki celowe zarządzające nieruchomościami magazynowymi zlokalizowanymi w okolicach Wrocławia i Konina. Na doradcę przy zakupie obiektów oraz na zarządcę obu nieruchomości inwestor wybrał spółkę Hines Polska.

Nieruchomości o łącznej powierzchni 163135 mkw. zlokalizowane są nieopodal Wrocławia oraz Konina. Pierwsza z nich jest położona w Bielanach Wrocławskich przy ul. Logistycznej 6. Wyłącznym najemcą obiektu jest Amazon – lider na ryku sprzedaży internetowej. Amazon wynajmuje całość dostępnej powierzchni budynku – 123 469 mkw. Wrocławski magazyn, w którym prowadzi działalność od 2014 roku, jest pierwszym centrum dystrybucyjnym firmy w Polsce.

Kolejna inwestycja to centrum logistyczne zlokalizowane przy ul. Kasztelańskiej 35 w Krągoli k. Konina. Jedynym najemcą obiektu oferującego 39 666m kw. powierzchni magazynowej jest grupa Eurocash – dystrybutor produktów FMCG w Polsce.

– Dostrzegamy ogromny potencjał rozwoju rynku logistycznego w Polsce, dlatego zakup nieruchomości od Blackstone uważamy za kluczowy w działalności Mirae Asset Global Investments na rynkach europejskich. Jako fundusz globalny, wielką wagę przykładamy do doboru naszych lokalnych partnerów biznesowych, doskonale znających rodzime trendy i uwarunkowania. Wierzę, że podjęcie współpracy z Hines, firmą posiadającą ogromne doświadczenie w sektorze nieruchomości, jest świetną decyzją – powiedział Ken Kim, reprezentant Mirae Asset Global Investments.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane