MAINFREIGHT otworzy trzeci oddział w Polsce

Cushman & Wakefield

Globalny dostawca usług logistycznych – MAINFREIGHT, podpisał umowę najmu na blisko 2540 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Sosnowiec III. W obiekcie powstanie trzeci magazyn tej firmy w naszym kraju.

MAINFREIGHT to globalny operator logistyczny zajmujący się magazynowaniem, transportem morskim i lotniczym oraz krajowym, jak i międzynarodowym transportem drogowym. Firma ma oddziały w Azji, Australii, Europie, Nowej Zelandii i obu Amerykach i wciąż rozszerza swój zasięg. Stąd też decyzja o wynajęciu magazynu o powierzchni niemal 2230 mkw. i biura o wielkości prawie 305 mkw. w Sosnowcu. Nowa inwestycja MAINFREIGHT to jednocześnie trzeci oddział tej firmy w Polsce.

– Dużym atutem nowej lokalizacji jest bliskość między innymi Sosnowca i Katowic, a także trasy S1. W nowym obiekcie uruchomimy magazyn typu cross-dock, wyposażony w 8 ramp służących do przeładunków samochodów ciężarowych, co znacząco usprawni obsługę aut liniowych wyjeżdżających codziennie do Rumunii, Hiszpanii, Francji, Portugalii i krajów Beneluksu – informuje Rafał Maciaszek, branch manager w MAINFREIGHT Europe.

Doradcą MAINFREIGHT w negocjacjach z Panattoni była firma Cushman & Wakefield.

Panattoni Park Sosnowiec III to obiekt o łącznej powierzchni 80 tys. mkw. Zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S1, a także w niedużej odległości od autostrady A4 i Katowickiej Strefy Ekonomicznej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane