Marathon International wybudował magazyn

Widok wnętrza pustego magazynu z oknami dachowymi.
Marathon International

Spółka transportowo-logistyczna Marathon International z Kostrzyna (woj. wielkopolskie) zakończyła budowę centrum e-commerce na terenie swojej siedziby. Obiekt o powierzchni 17 tys. mkw. może obsłużyć do 30 mln paczek rocznie.

Wybudowana hala magazynowa jest zautomatyzowana i ogrzewana. W obiekcie powstała cześć socjalna oraz biuro (500 kw. ). Inwestor podkreśla, że jego atutem jest lokalizacja – hala znajduje się przy wjeździe na trasę S5 i A2, łączącą Trójmiasto z Wrocławiem i Warszawę z Berlinem. Ułatwi do logistykę przesyłek zamawianych przez internet.

– To niezwykle ważny krok w rozwoju naszej firmy. Oddanie centrum e-commerce pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi: od magazynowania, konfekcjonowania, po transport. Dzięki automatyzacji procesów nasze centrum e-commerce jest w stanie obsłużyć nawet 30 milionów paczek rocznie – mówi Emil Lisowski, prezes Marathon International Logistics.

Budynek centrum e-commerce ma 20 metrów wysokości oraz sześciopoziomową, zautomatyzowaną strefę konfekcjonowania z wydzieloną strefą wysokiego składowania. Na jego dachu znajdują się panele fotowoltaiczne.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane