MLP Group buduje miejskie centrum logistyczne w Łodzi

Centrum logistyczne widziane z lotu ptaka
MLP Group

Deweloper MLP Group inwestuje w swój drugi park logistyczny na terenie aglomeracji łódzkiej. MLP Business Park Łódź będzie miał ponad 30 tys. mkw. powierzchni typu city logistics, w tym przestrzenie przeznaczone pod lekką produkcję. Pierwsze obiekty zostaną oddane do użytkowania w połowie 2024 r.

MLP Business Park Łódź powstanie na terenie aglomeracji łódzkiej i będzie to już druga inwestycja MLP w tym mieście. Powierzchnie oferowane w ramach nowej inwestycji przeznaczone będą przede wszystkim pod logistykę miejską oraz lekką produkcję. Realizacja projektu rozpocznie się na zasadach spekulacyjnych, czyli bez zawartych wcześniej umów najmu. Park biznesowy zaoferuje łącznie około 30,4 tys. mkw. docelowej nowoczesnej powierzchni, z czego 26,6 tys. mkw. stanowić będą przestrzenie magazynowe. Kolejne 3,8 tys. mkw. przeznaczone będzie na komfortowe biura i powierzchnie socjalne.

Kompleks będzie się składał łącznie z trzech hal magazynowych, które będą stopniowo oddawane do użytkowania w drugim i trzecim kwartale 2024 r. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie BIn – Biuro Inżynierskie.

– Widzimy duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie zlokalizowanie na terenie aglomeracji miejskich i przeznaczonych pod logistykę miejską, obsługę e-commerce oraz lekką produkcję. Rozpoczynamy projekt na zasadach spekulacyjnych, ale jesteśmy przekonani, że uda nam się szybko skomercjalizować oferowane przestrzenie, które będą wyposażone w moduły magazynowe od 1,6 tys. mkw. i biura – powiedziała Agnieszka Góźdź, członek zarządu, chief development officer w MLP Group.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane