MLP Group wybuduje park logistyczny w gminie Bieruń

Wizualizacja obiektu magazynowego
MLP Group

Deweloper MLP Group inwestuje w centrum logistyczne na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na zakupionym gruncie powstanie MLP Bieruń West z ok. 55 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Inwestor sfinalizował zakupu gruntu o powierzchni ponad 11 ha. W ramach Podstrefy Tyskiej i KSSE jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. Zgodnie z planem powstanie na nim centrum logistyczne oferujące około 55 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Projekt wstępnie zakłada budowę jednej dużej hali. Centrum skierowane będzie przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz będzie przystosowane do prowadzenia lekkiej produkcji.

– Popyt na powierzchnie magazynowe utrzymuje się na wysokim poziomie. Realizacja nowego projektu znacząco poszerzy naszą ofertę na rynku Górnego Śląska, gdzie najemcy bardzo chętnie lokują swoją działalność. MLP Bieruń West będzie kolejnym naszym centrum w tym regionie, po MLP Czeladź i MLP Gliwice – informuje Agnieszka Góźdź, członek zarządu, chief development officer w MLP Group.

Według Rafała Żelaznego, wiceprezesa Katowickiej SSE, możliwość aktywizacji inwestycyjnej ponad 11 ha gruntu w Bieruniu, pozyskanego od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pozwoli na skuteczne i efektywne zagospodarowanie kolejnego, prawie 18 ha terenu sąsiadującego z tym zakupionym przez MLP Bieruń.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane