MLP Group zwiększa skalę inwestycji spekulacyjnych

MLP Group

Firma deweloperska MLP Group wybuduje w trzech parkach logistycznych obiekty na zasadach spekulacyjnych, których łączna powierzchnia wyniesie około 75 tys. mkw. Będą gotowe do użytkowania pod koniec 2023 i na początku 2024 roku.

– Sytuacja w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych cały czas jest bardzo dobra. Obserwujemy zwiększającą się lukę rynkową – pomimo trochę mniejszego popytu podaż nowej powierzchni znacznie zmalała i jest nieproporcjonalna. Widzimy duży popyt najemców szukających atrakcyjnych obiektów. Dlatego podjęliśmy decyzję o zwiększeniu skali realizacji projektów spekulacyjnych. Chcemy mieć w swoim portfelu więcej gotowych powierzchni, które będziemy mogli od ręki zaoferować potencjalnym najemcom – informuje Agnieszka Góźdź, członek zarządu, chief development officer w MLP Group. – Widzimy, że w taką stronę ewoluuje część rynku. Dzięki powierzchni gotowej do wynajmu będziemy nie tylko w stanie zaspokoić wysoki popyt najemców, ale także generować wyższe stopy zwrotu z najmu – dodaje Agnieszka Góźdź.

Rozpoczynane przez MLP Group inwestycje spekulacyjne będą realizowane w trzech parkach logistycznych na terenie naszego kraju. Projekty dostarczą łącznie około 75 tys. mkw. powierzchni. Największa część, bo aż blisko połowa, powstanie w MLP Pruszków II. Gotowe powierzchnie będą dostępne również w MLP Gorzów Wielkopolski oraz MLP Gliwice. Obiekty będą oddawane do użytkowania już pod koniec tego i na początku przyszłego roku.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane