MLP rozbuduje magazyn HAVI Logistics pod Poznaniem

Magazyn z dokami dla ciężarówek
MLP Group

Na terenie centrum logistycznego MLP Poznań ruszyła budowa nowego obiektu dla jednego z wieloletnich najemców kompleksu – HAVI Logistics. Magazyn liczący ponad 16 tys. mkw. powierzchni budowany jest przez firmę WPIP Construction. Przekazanie gotowej powierzchni zaplanowane jest na sierpień 2024 r.

MLP Group podpisało kolejną umowę z WPIP Construction na rozbudowę centrum logistycznego MLP Poznań. W ramach kontraktu generalny wykonawca zrealizuje obiekt o powierzchni ponad 16 tys. mkw. Przeznaczony jest dla globalnej firmy HAVI Logistics zajmującej się zarządzaniem łańcuchem dostaw wiodących dla znanych marek świadczących usługi na rynku HoReCa & Convenience.

Przekazanie najemcy nowej hali magazynowej jest zaplanowane na sierpień 2024 r. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent. Obiekt wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje do ładowania samochodów osobowych i ciężarowych.

– Przystępujemy do rozbudowy popularnego centrum logistycznego MLP Poznań. Prace w tym zakresie powierzyliśmy naszemu wieloletniemu partnerowi specjalizującemu się w usługach generalnego wykonawstwa, firmie WPIP Construction – powiedziała Agnieszka Góźdź, członek zarządu, chief development officer w MLP Group.

Kompleks logistyczny MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko (woj. wielkopolskie), w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania. Docelowo inwestycja będzie obejmować blisko 90 tys. mkw. powierzchni magazynowo –produkcyjnej, które powstaną na terenie o powierzchni 20 ha.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane