Naczepy Wileton zasiliły flotę Kolportera

Wielton

Do warszawskiego Oddziału Logistyki Centralnej Kolportera trafiło 9 nowych naczep marki Wielton, którymi rozwożone są czasopisma do oddziałów terenowych firmy w całej Polsce.

– To naczepy typu burto-firanka, posiadają rozsuwane ściany boczne oraz dach. Takie rozwiązanie pozwala na podejmowanie szerokiej gamy ładunków, które mogą być ładowane od tyłu, z boku oraz z góry. Każda z naczep pomieści 24 tony ładunku, czyli 33 palety z prasą – mówi Piotr Kiljan, kierownik Działu Transportu w Kolporterze.

Nowe naczepy, dołączone do ciągników siodłowych mercedes actros, wyposażone są w konstrukcję usztywniającą dach oraz umożliwiające jego bezsiłowe rozsuwanie. W naczepach zainstalowano również nowoczesny system oświetlenia typu LED. – Naczepy Wielton zastąpią już dosyć wysłużone, ponad ośmioletnie naczepy Schmitz. Każda z nich przejechała w naszej firmie 2 mln km – informuje Kiljan.

Wielton z Wielunia należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz dziesięciu największych producentów w branży.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane