Nowi szefowie oddziałów Dachser w Rzeszowie i Strykowie

Dachser

Szymon Charachajczuk objął funkcję kierownika oddziału Dachser w Rzeszowie, a nowym kierownikiem oddziału firmy w Strykowie został Jarosław Wojnarski. Obaj szefowie placówek zostali wyłonieni w ramach rekrutacji wewnętrznej.

Szymon Charachajczuk z branżą logistyczną związany jest od 18 lat. Karierę zaczynał w firmie kurierskiej, a następnie odpowiadał za rozwój sprzedaży w UPS Poland. Pracę w Dachser rozpoczął w 2014 r. jako kierownik rozwoju biznesu, odpowiadając za rozwój sprzedaży w południowo-wschodniej Polsce. W styczniu 2017 r. awansował na stanowisko regionalnego kierownika sprzedaży, przyczyniając się do otwarcia oddziału Dachser w Rzeszowie we wrześniu 2019 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jarosław Wojnarski z branżą logistyczną jest związany od ponad 20 lat. Przez 16 lat zdobywał doświadczenie w DB Schenker zajmując różne stanowiska w działach spedycji i obsługi klienta. Do Dachser dołączył w 2017 roku jako regionalny kierownik sprzedaży, zarządzając działem handlowym oddziału w Strykowie i Toruniu. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Prezes Dachser Polska, Michał Simkowski, jest przekonany, że bardzo dobra znajomość branży TSL, a także procesów i procedur obowiązujących w Dachser, ułatwią nowym kierownikom wdrożenie się w nowe obowiązki i przyczynią się do dalszego rozwoju placówek. – Obaj są doświadczonymi specjalistami w dziedzinie logistyki oraz dobrymi liderami, co wielokrotnie udowodnili. Nie mam żadnych wątpliwości, że sprostają kolejnym wyzwaniom i przyczynią się do wielu sukcesów firmy w przyszłości – powiedział Simkowski.

Dachser w Polsce funkcjonuje od 16 lat obsługując eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej oraz usług frachtu lotniczego i morskiego, a także usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych i branży chemicznej. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń dziennie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane