Nowy prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Budynek Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
ZMPSiŚ

Rada nadzorcza Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście powołała na prezesa spółki Jarosława Siergieja. Nowy szef zarządcy zespołu portowego obejmie stanowisko 1 marca 2024 r.

Jarosław Siergiej jest prezesem ZMPSiŚ na okres VIII wspólnej kadencji zarządu spółki. Przedsiębiorstwo zarządzające zachodniopomorskimi portami jest mu znane, ponieważ był już jego szefem w latach 2008-2013.

Siergiej ma 60 lat. „Kurier Szczeciński” poinformował, że ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie na Wydziale Nawigacyjnym. Jest też absolwentem studiów podyplomowych: Marketing i Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim) oraz ukończył Executive MBA (University of Illinois at Urbana Campaign / Uniwersytet Warszawski), a także Integrację Europejską w Papieskiej Akademii Teologicznej.

Nowy prezes ZMPSiŚ przez cztery lata pracował w Polskiej Żegludze Bałtyckiej na stanowisku II oficera nawigacyjnego. Był także członkiem zarządu, a następnie prezesem Zarządu Morskiego Portu Police. Po odejściu z ZMPSiŚ w 2013 r. przez dwa lata pełnił funkcję prezesa PŻB.

Jarosław Siergiej był w przeszłości szefem szczecińskiej Platformy Obywatelskiej.

Zarząd ZMPSiŚ jest na razie jednoosobowy. Rada nadzorcza spółki zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych oraz wiceprezesa ds. infrastruktury bez wyłonienia kandydata i postanowiła o rozpisaniu nowego konkursu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane