Oddział DPD Polska w Ełku przenosi się do nowej siedziby

Siedziba DPD w Ełku
DPD Polska

Inwestycja przy ul. Stoczniowej 2 w Ełku zastąpi dotychczasowy obiekt DPD, zlokalizowany kilometr dalej przy ul. Żelaznej. W nowej siedzibie lokalnego oddziału firmy kurierskiej pracować będzie 160 osób.

Zmiana lokalizacji oddziału DPD Polska w Ełku spowodowana była rosnącymi wolumenami obsługiwanych przez firmę przesyłek. Nowy obiekt logistyczny ma ok. 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 550 mkw. powierzchni biurowej. W nowej siedzibie oddziału zainstalowano sorter o wydajności 3 tys. paczek na godzinę. Budynek posiada 48 bram kurierskich i 11 bram do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych.

Oddział w Ełku obsługuje miejscowości w promieniu 100 km, docierając do setek tysięcy klientów na terenie województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Przy ul. Stoczniowej wolumeny przesyłek obsługiwane będą flotą pojazdów elektrycznych – w obiekcie znajdą się stanowiska do ich ładowania.

– Dotychczasowy obiekt nie był w stanie zapewnić nam wymaganej wydajności operacyjnej w przyszłości, dlatego niezbędne były inwestycje – a to wszystko w oparciu o nasz cel NET-ZERO 2040, w ramach którego dążymy do sukcesywnej redukcji emisji w każdym aspekcie naszej działalności – komentuje Marek Weremijewicz, dyrektor regionalny DPD Polska.

Nowy obiekt pełnić będzie nie tylko rolę hubu logistycznego, ale też punktu DPD Pickup, w którym klienci mogą przygotować paczkę do wysyłki, a także nadać ją i odebrać w zlokalizowanym obok automacie paczkowym bądź bezpośrednio u pracownika DPD w recepcji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane