Odwołano przetarg na najem gdańskiego terminalu agro

Widok z góry na Port Gdańsk
ZMPG

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ponownie odwołał prowadzony przetarg na dzierżawę ok. 240 tys. mkw. gruntów, które można wykorzystać do przeładunku zbóż. W planach jest ponownie ogłoszenie postępowania przed końcem 2024 r.

Terminal do przeładunku zbóż jest potrzebny zarówno polskim, jak i ukraińskim eksporterom. Zarządca gdańskiego portu ma jednak problem z wyłonieniem podmiotu, który zagospodaruje należące do niego nieruchomości. Spółka ZMPG rozesłała w tej sprawie komunikat, który przytaczamy w całości:

W dniu 15 maja 2024 r. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku (dalej ZMPG), zgodnie z § 2.1.18 Dokumentacji odwołał bez podania przyczyn Przetarg nr 1/SRH/2024 na oddanie w najem zabudowanej nieruchomości gruntowej o powierzchni 239.502,00 m2 zlokalizowanej w Gdańsku. ZMPG potwierdza, że Przetarg był przedmiotem zainteresowania kilku podmiotów, które skierowały do ZMPG prawie 300 pytań dotyczących tego Przetargu. ZMPG udzieliło na nie odpowiedzi, które dostępne są na stronie internetowej ZMPG. W ich ramach podmioty zgłaszały postulaty wskazujące na istotną potrzebę zmiany warunków Przetargu.

W takiej sytuacji faktycznej i prawnej, nowy Zarząd ZMPG stanął na stanowisku, że odwołanie Przetargu jest optymalnym rozwiązaniem i powinno odbyć się przed terminem składania ofert.

Podjęta przez ZMPG decyzja o odwołaniu Przetargu daje możliwość ogłoszenia i przeprowadzenia przetargu w oparciu o nowe warunki. ZMPG planuje ogłoszenie nowego przetargu jeszcze w tym roku. Dlatego już od dnia 15 maja 2024 r. ZMPG intensywnie pracuje nad określeniem nowych warunków kolejnego przetargu na najem tej nieruchomości.

Z komunikaty wynika, że będzie ogłoszony nowy przetarg, ale jego termin nie został sprecyzowany. 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane