Odzieżowy potentat z Niemiec uruchomi hub w Legnicy

Raben Logistics

W listopadzie 2020 roku Raben Logistics Polska zamierza rozwinąć oddział w Parku Panattoni Legnica. W obiekcie o powierzchni 11 tys. mkw. prowadzone będą operacje dla Grupy Ahlers AG, producenta odzieży sprzedawanej pod markami: Baldessarini, Otto Kern, Pierre Cardin, Pioneer Authentic Jeans, Pionier Workwear i Jupiter.

Nowy projekt Raben będzie realizowany w ramach logistyki kontraktowej. Firma będzie prowadziła operacje logistyczne Ahlers wraz z aktywnościami magazynowymi przeniesionymi z Niemiec. W ten sposób Polska stanie się dla niemieckiego producenta odzieży centralnym hubem i zapleczem logistycznym Europy. Przeniesienie operacji do Polski to dla przedsiębiorstwa także sposób na optymalizację kosztów łańcucha dostaw.

– Ahlers jest naszym klientem od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy prowadzenie obsługi logistycznej w Gniewomierzu na powierzchni 2 tys. mkw. Cieszymy się, że zdobyte przez minione lata zaufanie zaprocentowało możliwością rozszerzenia naszej współpracy. Jestem przekonany, że międzynarodowy charakter oddziału Raben Logistics Polska w Gniewomierzu oraz synergie wynikające w wykorzystaniu silnej sieci, nie tylko w Europie, ale również w Polsce pozwolą na kontynuowanie rozwoju – komentuje Andrzej Bielecki, dyrektor regionu w Raben Logistics Polska.

Grupa Ahlers to marki takie jak Pierre Cardin, Baldessarini, Otto Kern, Pioneer czy odzież robocza Pionier Workwear. Już wkrótce obsługa logistyczna tych brandów odbywać się będzie w Legnicy. To z magazynu Raben Logistics Polska do odbiorców w Polsce i w wielu krajach Europy wysyłanych będzie kilka milionów sztuk odzieży rocznie.

– Zdecydowaliśmy się rozszerzyć obecne partnerstwo ze względu na profesjonalizm kooperacji. Nasza współpraca opiera się, od samego początku rozmów, o otwartą wymianę zdań celem osiągnięcia najlepszych możliwych rozwiązań. Dodatkowo geograficzne położenie Legnicy (blisko granicy naszego największego rynku), spełnienie strategicznej funkcji międzynarodowego hubu w tym oddziale Raben oraz opracowane przez ostatnie lata rozwiązania techniczne w zakresie transportu przesyłek kurierskich są kolejnymi argumentami do rozwoju naszego zaangażowania w Polsce na następne lata – mówi Holger Berg, dyrektor zarządzający Ahlers Poland.

Legnicki oddział pełni także ważną funkcję w sieci transportowej Grupy Raben, m.in. jako istotny punkt konsolidacji przesyłek w transporcie między Polską a Niemcami. Stamtąd codziennie w kierunku zachodniej granicy wyjeżdżają towary w ramach 39 połączeń, z czego aż 36 to trasy bezpośrednie do oddziałów Grupy Raben rozsianych po całych Niemczech.

Najnowsze bezpośrednie połączenie do Kempten uruchomione zostało w połowie września. Miesięcznie z Legnicy do samych Niemiec wyjeżdża 14 tys. przesyłek, które ważą łącznie ok. 8 mln kg.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane