OMEGA Pilzno obsłuży magazyn Decathlon w Kutnie

Kilka ośób przecina wstęgę w magazynie OMEGA Pilzno w Kutnie
OMEGA Pilzno

W Kutnie powstał magazyn buforowy dla fabryki rowerów marki Decathlon. Jego obsługą oraz dostawami komponentów do produkcji jednośladów dla znanej sieci sklepów sportowych, zajmie się operator logistyczny i zarazem właściciel kutnowskiego obiektu – spółka OMEGA Pilzno.

OMEGA Pilzno informuje, że jest partnerem Decathlon od blisko 5 lat. Dotychczasowa współpraca dotyczyła m.in. realizacji przewozów gotowych produktów z Polski do Europy Zachodniej. Nowy wspólny projekt dotyczy składowani komponentów w magazynie Omegi Pilzno w Kutnie i dostawy dla fabryki rowerów Decathlon, zlokalizowanej w Brześciu Kujawskim. Polski operator logistyczny zajmie się również składowaniem gotowych rowerów oraz ich dystrybucją na Europę.

Fabryka w Brześciu Kujawskim powstała w 2022 roku i bardzo szybko rozwinęła moce produkcyjne. Aktualnie zakład rozwija produkcję coraz bardziej zaawansowanych modeli rowerów na rynek niemiecki i belgijski. Decathlon zdecydował się w tej sytuacji na rozwój procesów logistycznych. – Kluczowe dla nas były bliska lokalizacja nowego magazynu, a także dostosowanie go do norm naszej organizacji, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa. Liczył się też krótki czas realizacji projektu. OMEGA Pilzno spełniła wszystkie te warunki, uzupełniając swoją usługę o przewozy drogowe – mówi Magdalena Pater, transport manager z firmy Decathlon.

Czym zajmie się OMEGA Pilzno? – Po naszej stronie jest odbiór komponentów z portów w Gdyni i Gdańsku, obsługa magazynowa oraz dostawy just-in-time komponentów do fabryki rowerów. W przeciwną stronę do magazynu popłynie strumień gotowych rowerów do Decathlon. Od jakości naszej obsługi zależeć będzie więc utrzymanie ciągłości produkcji w fabryce w Brześciu Kujawskim, co jest dla nas dużym zobowiązaniem – mówi Arkadiusz Kurpiel, dyrektor handlowy w Omedze Pilzno.

Magazyn o powierzchni 12 441 mkw. znajduje się 75 km od fabryki firmy Decathlon. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie (500m) węzła autostrady A1, którą realizowane będą codzienne dostawy komponentów do produkcji rowerów.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane