OneMoreBeer otwiera centrum dystrybucji piw kraftowych

OneMoreBeer

W Wieprzu koło Żywca rozpoczęło działalność centrum dystrybucji piw rzemieślniczych, należące do spółki OneMoreBeer. Firma powstała po połączeniu doświadczonych dystrybutorów kraftowych piw: Kraina Piwa z Żywca i SmakPiwa.pl z Warszawy, we współpracy z Browarem PINTA.

Centrum zostało wybudowane od podstaw za ok. 5,5 mln zł na należącej do Browaru PINTA działce w Wieprzu. Hala magazynowa o powierzchni 1000 mkw. i zastosowane w niej rozwiązania znacząco zwiększają dotychczasowe możliwości dystrybucyjne firm, które stworzyły OneMoreBeer oraz browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing, a także w pełni automatyzują obsługę dostaw i zamówień piwa.

– To najnowocześniejsze centrum dystrybucji piw rzemieślniczych w Polsce. W jednym miejscu mamy najszerszy asortyment polskiego i zagranicznego kraftu. Jesteśmy w stanie obsługiwać nawet najmniejsze, indywidualne zamówienia i docierać z piwami rzemieślniczymi w najodleglejsze zakątki Polski i świata – twierdzi Paweł Ząbek, dotychczasowy Dyrektor Operacyjny Browaru PINTA, który został dyrektorem zarządzającym spółki OneMoreBeer.

Realizacja wszystkich procesów w OneMoreBeer jest zarządzana przez system WMS – oprogramowanie do obsługi tzw. magazynu wysokiego składu. Kontrolę obrotu magazynowego i lokalizację produktów na regałach ułatwiają kamery i skanery. W nowym magazynie każdy korytarz, regał i półka mają zdefiniowaną rolę, a produkty są uporządkowane ze względu na szybkość ich rotowania. Nowe narzędzia ułatwiają zarządzanie magazynem i przyspieszają kompletowanie palet lub przesyłek. – Znacznie łatwiejsze jest tworzenie i dystrybuowanie tematycznych zestawów piw rzemieślniczych lub wzbogacanie takich wysyłek o materiały edukacyjne – dodaje Paweł Ząbek.

Spółka OneMoreBeer zastąpiła dotychczasową oddzielną działalność Krainy Piwa, SmakPiwa.pl oraz dostaw bezpośrednich z browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing. Pod jednym dachem OneMoreBeer – oprócz pełnej oferty PINTY – znalazł się dotychczasowy asortyment Krainy Piwa (browary rzemieślnicze z Polski oraz oferta topowych browarów zagranicznych, których wyłącznym importerem i dystrybutorem była spółka SmakPiwa.pl).

W ciągu najbliższych trzech miesięcy pod adresem onemorebeer.pl zostanie uruchomiona jeszcze platforma B2B, umożliwiająca zakupy online.

Zarządzanie OneMoreBeer pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli firm Kraina Piwa i SmakPiwa.pl. Dyrektorem Zarządzającym został Paweł Ząbek, doświadczony manager, wyspecjalizowany w zarządzaniu zakupami strategicznymi i zmianami operacyjnymi. Załoga nowego centrum w Wieprzu liczy obecnie 25 osób.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane