Oprogramowanie Sendit w usłudze FedEx Direct2Retail

Kolporter

Wraz z końcem 2019 r. na rynku e-commerce pojawiła się nowa usługa FedEx Direct2Retail, umożliwiająca szybkie dostarczenie przesyłki do wybranego punktu Kolportera w ciągu 24h. Dostawcą technologii, umożliwiającej obsługę zamówień jest Sendit – agregator usług kurierskich i sprzedawca oprogramowania dla e-handlu.

Polski rynek e-commerce rośnie o ponad 18% rocznie i rozwija się najbardziej dynamicznie w Europie. W 2019 roku jego wartość przekroczyła magiczną barierę 51 mld zł, a z zakupów internetowych w najróżniejszej formie korzysta w Polsce 28 mln osób, wynika z danych firmy Cushman & Wakefield1. Nie dziwi więc fakt, że firmy działające w sektorze e-handlu, wprowadzają coraz nowsze możliwości dla klientów e-sklepów.

W ramach działań skierowanych do polskich przedsiębiorców z branży e-commerce, FedEx wraz z partnerami: Sendit – oraz firmą Kolporter (dystrybutor prasy i właściciel saloników prasowych), uruchomił usługę pod nazwą FedEx Direct2Retail. Nowa usługa daje klientom e-sklepów możliwość zamówienia przesyłki do jednego z ponad 600 punktów Kolportera.

– Obserwujemy rosnącą popularność modelu „dostaw do punktu”. Odnotowujemy to bardzo mocno w Sendit, gdzie udział przesyłek kierowanych z i do punktu w całości wolumenu przesyłek osiąga już nawet 30 proc. 2019 był kolejnym rokiem eksperymentów, zbierania doświadczeń oraz przede wszystkim rozwoju tej formy dostawy – mówi Wojciech Kliber, wiceprezes Sendit. – W usłudze FedEx Direct2Retail dostarczamy oprogramowanie, dzięki któremu możliwa jest szybka realizacja zamówienia pomiędzy FedEx a salonikami Kolportera – tłumaczy.

Usługa obejmuje przesyłki o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 30x40x50 cm. Paczka dostarczona do wybranej lokalizacji Kolportera poczeka na odbiór cztery dni robocze, a o jej doręczeniu klient może zostać powiadomiony za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji, w tym wiadomości e-mail i SMS. Każdy z punktów obsłuży również pobrania gotówkowe do 3 tys. zł.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane