P3 planuje budowę magazynów w Kątach Wrocławskich

P3 Parks

Deweloper obiektów magazynowych – P3 nabył grunt o powierzchni 29 ha w Kątach Wrocławskich. Nieruchomość położona jest nieopodal Wrocławia, w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji magazynowych w Polsce. W ramach planowanej inwestycji powstanie 175 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

P3 jest zdania, że kupiona właśnie działka nadaje się do budowy magazynów dla dostawców usług logistyki firm trzecich (3PL) i e-commerce. – Położona jest w odległości zaledwie 15 minut od Bielan Wrocławskich będących główną strefą magazynowo-przemysłową Dolnego Śląska i 35 minut od Centrum Wrocławia – informuje P3. Będzie to druga inwestycja dewelopera w tej okolicy. Kilka miesięcy temu firma kupiła we Wrocławiu, nieopodal lotniska, grunt o powierzchni ok. 4 ha.

– Województwo dolnośląskie należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, dynamicznie rozwija się w nim branża motoryzacyjna, elektrotechniczna, elektromechaniczna, a także tworzyw sztucznych i wyrobów z metali. Już od jakiegoś czasu w naszej strategii zakładaliśmy wejście na ten rynek, kwestią czasu było dla nas znalezienie odpowiedniego gruntu. Z naszego punktu widzenia to strategiczna lokalizacja. Z jednej strony doskonale uzupełnia nasze portfolio dużych parków logistycznych w kluczowych lokalizacjach w kraju, a z drugiej pozwala zaproponować klientom, którzy chcą działać w tym regionie, najwyższą jakość naszych obiektów – mówi Bartłomiej Hofman, dyrektor zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane