Panattoni buduje park logistyczny pod Warszawą

Panattoni Park II

Deweloper nieruchomości przemysłowych ruszył z budową Panattoni Park Nadarzyn II. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni blisko 20 ha i zajmie prawie 100 tys. mkw.

Nowa inwestycja Panattoni powstaje 20km od centrum Warszawy. W ramach Panattoni Park Nadarzyn II wybudowane zostaną dwa budynki, które zajmą łącznie 91 000 mkw. 25 800 mkw. – ponad połowę pierwszego z realizowanych obiektów – zajmie operator logistyczny, którego nazwa nie została ujawniona. Najemca będzie z Nadarzyna prowadzić operacje dla jednego z globalnych liderów rynku wyposażenia wnętrz. Przedsiębiorstwo skorzysta m.in. ze specjalnych doków kurierskich, stref ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo, Panattoni zwiększy zabezpieczenia przeciwpożarowe powierzchni ze względu na wrażliwość obsługiwanych produktów. Najemca uzyska wczesny dostęp do obiektu w lutym 2023 roku. Realizacja będzie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent.

– Siłą rynku warszawskiego są liczne ośrodki w niedużej odległości od stolicy, które łącznie z możliwościami samego miasta, decydują o ogromnym potencjale regionu. Takie miejscowości i ich okolice jak Pruszków, Radzymin, Konotopa czy Grodzisk, już przyciągają liderów, a kolejnym rosnącym rynkiem jest właśnie Nadarzyn. Niedawno ogłaszaliśmy wynajęcie powierzchni w pierwszym wybudowanym w tej okolicy parku przez giganta światowego e-commerce – a teraz, w drugim realizowanym już parku, blisko 30 proc. wynajmuje operator logistyczny. Wygląda na to, że Nadarzyn staje się kluczowym ośrodkiem logistycznym w regionie, a jego znaczenie będzie tylko rosło – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający w Panattoni.

Panattoni ruszyło z budową drugiego nadarzyńskiego parku po ukończeniu Panattoni Park Nadarzyn. Pierwsza inwestycja w tej okolicy powstała w Urzucie i zajęła 54 000 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane