Panattoni buduje w Zabrzu centrum dystrybucyjne

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panattoni Europe rozpoczęła budowę Panattoni Park Zabrze o planowanej powierzchni 64 200 mkw. Centrum dystrybucyjne powstaje w przemysłowej części miasta i ma już pierwszych najemców. Są nimi – producent piwa z wynajętymi 5400 m kw. oraz operator logistyczny Ban-Food, który zajmie 2200 mkw. Pierwsze 20 000 mkw. dostępne będzie już jesienią tego roku.

Wybór nowej lokalizacji Panattoni padł na Zabrze, które jest położone w zachodniej części województwa śląskiego i Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Miasto należy do grona pięciu największych lokalizacji pod względem liczby mieszkańców województwa śląskiego i dodatkowo graniczy z Bytomiem, którego rynek pracy nie jest nasycony. Obecnie teraz prowadzona jest budowa 20 000 mkw. Finalizacja pierwszego etapu budowy parku przypada na jesień 2019 r.

Panattoni Park Zabrze ulokowany jest na terenach historycznie przemysłowych, gdzie w bliskim otoczeniu obecnych jest co najmniej 100 różnych przedsiębiorstw. Aby stworzyć centrum dystrybucyjne, deweloper podjął się rewitalizacji tego obszaru zajmując się m.in. remediacją gruntu, by finalnie mogła powstać inwestycja o wysokich parametrach ekologicznych. Park wyposażony będzie w liczne rozwiązania energooszczędne i proekologiczne, które zapewnią mu uzyskanie certyfikatu BREEAM.

Panattoni Park Zabrze będzie składało się z trzech budynków zlokalizowanych między węzłami „Zabrze Północ” a “Zabrze Zachód”. Od centrum Zabrza dzieli go 7 km. Park położony jest niedaleko Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która została uznana przez FDI Business Financial Times za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie w latach 2015 – 2017 roku. Takie położenie inwestycji zapewnia atrakcyjne połączenie z miastami południowej Polski, Czechami i Niemcami. Powierzchnia hali przeznaczona jest głównie pod logistykę i dystrybucję, a ze względu na elastyczność projektu, istnieje możliwość dostosowania modułów pod lekką produkcję.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane