Panattoni ma środki na budowę sortowni Poczty Polskiej

Panattoni

Panattoni uzyskał od Banku Gospodarstwa Krajowego kredyty w wysokości 64 mln euro (288 mln zł) na nowe deweloperskie projekty. Finansowanie przeznaczone będzie na realizację strategicznego kompleksu Poczty Polskiej w Radzyminie oraz dwóch budynków w ramach Panattoni Park Grudziądz.

Panattoni rozwija działalność w województwie kujawsko-pomorskim. Firma dostarczyła w regionie ok. pół miliona mkw. realizując m.in. parki w Toruniu i Bydgoszczy czy obiekty BTS w Brześciu Kujawskim i Grudziądzu, gdzie w 2022 roku ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz – pierwszego kompleksu przemysłowego w tej lokalizacji. Realizacja dwóch budynków – o powierzchni 8500 mkw. oraz 25 000 mkw. – sfinansowana będzie z kredytu od BGK. Panattoni Park Grudziądz położony jest przy węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 – biegnącą od południowej do północnej granicy – z Drogą Krajową 91.

Sfinansowany przez BGK zostanie również projekt BTS dla Poczty Polskiej w Radzyminie.  Podwarszawska inwestycja obejmuje kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 43 000 mkw., który będzie pełnił kluczową rolę w realizacji projektu strategicznego Poczty Polskiej – Architektura Sieci Logistycznej. Wyposażony w nowoczesne sortery przeznaczone do automatycznego opracowywania przesyłek, kompleks pozwoli na usprawnienie i optymalizację procesów.

BTS realizowany dla Poczty Polskiej w Radzyminie obejmie halę magazynową cross-dock o powierzchni ponad 12 000 mkw. oraz halę magazynowo-operacyjną o powierzchni ponad 26 000 mkw. Dodatkowo zostaną ulokowane strefy z funkcją wsparcia oraz zaplecza technicznego. Dopełnieniem, zakładanej przez Pocztę Polską funkcjonalności obiektu, będzie zabezpieczenie ponad 400 miejsc parkingowych umiejscowionych w bezpośrednim otoczeniu hal operacyjnych oraz przy wjeździe na obiekt. Realizacja zostanie ukończona w IV kw. 2023 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane