Panattoni sprzedało 5 parków logistycznych

Panattoni

Największy w Europie deweloper w sektorze nieruchomości przemysłowych i logistycznych, sprzedał pięć obiektów w Polsce za 160 mln euro. Nabywcą w pełni wynajętych parków logistycznych o łącznej powierzchni 230 tys. mkw. jest północnoamerykański fundusz inwestycyjny.

Trzy ze sprzedanych parków logistycznych znajdują się w Warszawie – jeden w pobliżu lotniska a dwa w zachodniej części stolicy Polski. Czwarty zlokalizowany jest na wschodzie Poznania, w strategicznym miejscu przy autostradzie A2 między Warszawą a Berlinem. Ostatni – w pobliżu Radomia.

– Panattoni, po ukończeniu inwestycji zgodnie z harmonogramem i budżetem, z sukcesem sfinalizowało sprzedaż tych pięciu, w pełni wynajętych parków logistycznych w Polsce, na rzecz wiodącego globalnego zarządcy inwestycji w nieruchomości. Chociaż perspektywy gospodarcze nie są już tak dobre, nieruchomości przemysłowe pozostają tą klasą aktywów, która wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Niedawny, gwałtowny wzrost kosztów budowy i indeksacja inflacyjna czynszów sprawiają, że przynoszące stały dochód nieruchomości są bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów. Całkowicie wynajęte obiekty mogą nabywać poniżej kosztów odtworzenia – powiedział Robert Dobrzycki, prezes i współwłaściciel Panattoni.

W I kwartale 2022 r. wartość zrealizowanych transakcji inwestycyjnych na rynku magazynowym w Polsce wyniosła 1,7 mld euro. Choć to wolumen niższy niż w poprzednim kwartale, to według CBRE i tak stanowi trzecie, najlepsze otwarcie roku od 2016 roku.

Po kolejnym, rekordowym roku 2021 aktywność inwestorów na polskim rynku nieruchomości magazynowych zwolniła za sprawą zawirowań makroekonomicznych i niepewności związanej z wojną w Ukrainie – wynika z analiz kancelarii prawnej DLA Piper.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane