Pharmalink otworzy w Łodzi hub przeładunkowy

7R

Przedsiębiorstwo świadczące usługi logistyczne dla branży farmaceutycznej wprowadzi się do hali w 7R Park Łódź West I. Pharmalink otworzy w obiekcie hub przeładunkowy – informuje deweloper, firma 7R, która na potrzeby najemcy dostosowała powierzchnię do rygorystycznych wymogów związanych ze składowaniem i dystrybucją leków.

Park magazynowy 7R Park Łódź West I składa się z dwóch obiektów o powierzchni odpowiednio 27 000 i 5 000 mkw. Pharmalink, dostawca usług logistycznych dla branży farmaceutycznej, zajmie ok. 6 000 mkw. powierzchni magazynowej i prawie 1 000 mkw. biurowej.

W pierwszym budynku na 2 000 mkw. znajdować się będzie hurtownia weterynaryjna, a w drugim, który firma zajmie w całości, hurtownia farmaceutyczna. Powierzchnia zostanie przekazana najemcy do użytku w II kw. tego roku.

Detale na potrzeby dystrybucji leków
– Ponieważ umowę podpisaliśmy na odpowiednio wczesnym etapie realizacji inwestycji, byliśmy w stanie zaprojektować wszystkie detale i rozwiązania tak, aby w pełni odpowiadały potrzebom firmy oraz standardom niezbędnym przy dystrybucji leków. Myślę, że udało nam się sprostać temu zadaniu, dzięki czemu nasz najemca będzie mógł sprawnie prowadzić wszystkie swoje operacje –
mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing, 7R.

Na powierzchniach przygotowanych dla Pharmalink możliwa jest kontrola temperatur w zakresie od 15 do 25 st. Celsjusza. Ponadto zainstalowane w obu obiektach chłodnie pozwalają na przechowywanie produktów farmaceutycznych w temperaturach od 2 do 8 st. Celsjusza. W drugim budynku, zaprojektowanym jako cross-dock, deweloper zastosował również tzw. autodocki, które w czasie załadunku mają za zadanie jak najdłużej utrzymać temperaturę, która panuje wewnątrz magazynu.

Blisko Grupy Pelion
– Magazyny zlokalizowane na terenie 7R Park Łódź West I mają dla nas znaczenie strategiczne, ponieważ będą pełnić funkcję hubu przeładunkowego, z którego leki trafią do odbiorców w całym kraju. Doceniamy, że firma 7R projektując nasze przestrzenie wyszła naprzeciw wszystkim potrzebom i rygorystycznym wymaganiom co do standardu przechowywania leków. Istotna była dla nas także lokalizacja magazynów w pobliżu głównego centrum dystrybucyjnego Grupy Pelion, której jesteśmy częścią – mówi Tomisław Bensari, prezes Pharmalink.

W negocjacjach z deweloperem firmie Pharmalink doradzała spółka AXI IMMO.

7R Park Łódź West I to czwarta inwestycja 7R w Łodzi.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane