Po rozbudowie Wrocław Campus zyska 160 tys. mkw.

Budynek Wrocław Campus
Panattoni

Właściciel kompleksu magazynowego Wrocław Campus – Panattoni, poinformował o zakupie 35 ha gruntu, na którym w II kwartale 2023 r. ruszy budowa nowych budynków o łącznej powierzchni 160 tys. mkw.

Wrocław Campus po rozbudowie będzie dysponował 350 tys. mkw. w ramach 6 budynków na obszarze 75 hektarów. Z powierzchni magazynowych korzystają już takie firmy jak: ID Logistics/Amazon, koreański operator logistyczny Unico oraz producent kabli samochodowych Leoni.

Na nowo zakupionych gruntach Panattoni rozpocznie realizację dwóch budynków o łącznej powierzchni ok. 160 tys. mkw. W pobliżu parku znajdują się m.in. obiekty spółki Amazon, a w tym samym regionie położony jest kompleks koreańskiego LG, obejmujący największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych.

– Na stolicę Dolnego Śląska stawiają globalne marki, które zyskują możliwość szybkiego dotarcia do licznych rynków europejskich, przy niższych kosztach operacyjnych w Polsce, względem zachodniej Europy. Region Wrocławia w III kw. 2022 r. zajmował – z wynikiem około pół miliona mkw. – trzecie miejsce w kraju pod względem popytu na powierzchnię przemysłową. Zapotrzebowanie cały czas jest ogromne, dlatego realizujemy kolejne gigantyczne inwestycje, w strategicznych lokalizacjach – mówi Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane