GLS Poland otwiera trzy nowe filie

GLS Poland

Firma kurierska uruchamia oddziały: pod Starogardem Gdańskim, w miejscowości Różan w pobliżu Ostrołęki, oraz w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki nowym filiom GLS Poland dostosował infrastrukturę bazową do rosnącej liczby przesyłek i potrzeb e-commerce.

Nowe filie uzupełniają oraz wzmacniają sieci operacyjne firmy kurierskiej. – Lokalizacje zostały wybrane po starannej analizie. Gęsta sieć operacyjna pozwala usprawniać proces doręczeń i odbioru. Zależy nam na tym, by być bliżej odbiorców i wzbogacać opcję ostatniej mili – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

We wrześniu otwarta została nowa filia GLS Poland w Rywałdzie, tuż obok Starogardu Gdańskiego. Obiekt ma 18 bram kurierskich, a jego przepustowość wynosi obecnie ok. 3,5 tys. przesyłek dziennie. Znajduje się w pobliżu węzła drogi krajowej 22 z autostradą A1. Oddział obsługuje okolice Malborka, Tczewa, Skwierzyny czy Elbląga, odciążając filię w Straszynie pod Gdańskiem.

Oddział w centralnym punkcie na mapie

Pod koniec października ruszy filia w Różanie, ok. 100 km na północ od Warszawy. Obiekt ma powierzchnię ponad 1400 mkw., został wyposażony w 31 bram kurierskich i docelowo może obsłużyć łącznie ok. 6000 paczek dzienne. Jest zlokalizowany w centralnym punkcie między filiami GLS w Warszawie, Białymstoku, Olsztynie, Ełku, Brodnicy i Płocku.

Kurierzy z oddziału w Różanie będą obsługiwali Ostrołękę, Łomżę, Przasnysz, Ciechanów czy Ostrów Mazowiecką. Filia znajduje się na skrzyżowaniu dróg krajowych DK60 i DK61, z dogodnym dojazdem do tych miejscowości. Poza tym, dzięki drodze S8, Różan jest bardzo dobrze skomunikowany z naszą regionalną sortownią w Wypędach pod Warszawą – mówi Artur Antos, dyrektor operacyjny Regionu Wschód GLS Poland.

Na początku listopada wystartuje filia w Wodzisławiu Śląskim, czyli w południowej części województwa śląskiego. Będzie dysponować 30 bramami kurierskimi. Obiekt ma powierzchnię blisko 1000 mkw., zgodnie z prognozami w pierwszym etapie będzie obsługiwać ok. 4500 przesyłek dziennie. Przejmie część tras oddziałów w Czeladzi, Bielsku-Białej, a później odciąży też filię w Opolu. Z Wodzisławia kurierzy dotrą do Raciborza, Rybnika, Żor, Jastrzębia-Zdroju, a nawet w okolice Kędzierzyna-Koźla.

Możliwość rozbudowy o 20 bram

Początkowo planowaliśmy tu tylko punkt przeładunkowy, jednak potencjał tego obszaru, zwłaszcza liczba działających tu firm, a także możliwości optymalizacji kosztów operacyjnych, przekonały nas do otwarcia regularnej filii. Dodatkowo, obiekt w Wodzisławiu Śląskim można rozbudować o kolejne 20 bram kurierskich w najbliższych latach – zapowiada Michał Dojcz, dyrektor operacyjny Regionu Południe.

W tym roku znacznie rozbudowana została również filia GLS w Poznaniu: teraz ma blisko dwa razy więcej bram kurierskich (jest ich 158), z 8 do 13 zwiększyła się liczba wahadłowych bram załadunkowych (z możliwością dodania kolejnych 7), więcej jest również wahadłowych bram rozładunkowych. Powierzchnia obiektu jest teraz większa łącznie o ok. 50%. Filia, działająca w tej lokalizacji od 2008 roku wraz z polską centralą firmy kurierskiej, jest dziś w stanie obsłużyć dwa razy więcej paczek niż przed rozbudową.

Natomiast w ubiegłym roku GLS Poland otworzył nowe filie w Tarnobrzegu, przy DK 9 łączącej Warszawę i Rzeszów, oraz w Bielawie na Dolnym Śląsku.

Przypomnijmy, że w 2018 roku GLS Poland uruchomił swój największy oddział w Polsce, który jest w stanie obsłużyć średnio 90 tys. paczek dziennie pełni również funkcję sortowni regionalnej. Jest zlokalizowany we wspomnianych Wypędach pod Warszawą.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane