Pod Grudziądzem powstaje centrum logistyczne

Panattoni

Po inwestycjach w magazyny na terenie Bydgoszczy i Torunia, Panattoni ponownie inwestuje na rynku regionu kujawskiego-pomorskiego – w Grudziądzu. Deweloper planuje budowę kompleksu o powierzchni blisko 70 tys. mkw. w odległości 10 km od centrum tego miasta.

Panattoni zakupiło grunt o powierzchni 11 ha 10 km od centrum Grudziądza – w gminie Dragacz. Deweloper planuje budowę kompleksu Panattoni Park Grudziądz o powierzchni 69 148 w ramach 4 budynków. Pierwszym najemcą została firma świadcząca usługi logistyczne, która skorzysta z ok. 9 tys. m kw. Jej nazwa nie została ujawniona.

Realizacja budynku już się rozpoczęła i zostanie ukończona w ciągu roku. – Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim – mówi Michał Samborski, head of development w Panattoni.

Panattoni Park Grudziądz położony będzie przy Węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 – biegnącą od południowej do północnej granicy – z Drogą Krajową 91. Lokalizacja pozwoli na dotarcie w nieco ponad godzinę do centrum Gdańska, międzynarodowego Portu Lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku.

Deweloper w województwie kujawsko-pomorskim wybudował już ponad 300 tys. mkw., a realizacja parku w gminie Dragacz oraz innych trwających inwestycji pozwoli przekroczyć pół miliona mkw. Firma buduje m.in. Panattoni Park Toruń II i Panattoni Park  Bydgoszcz IV.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane