Polka pokieruje JF Hillebrand Russia

JF Hillebrand

Grupa JF Hillebrand, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów, wzmacnia swoją pozycję na rynkach Europy Wschodniej. W związku z planami rozwoju w regionie, zarząd grupy awansował Ellinę Lolis, dotychczasową country manager oddziału w Polsce, na stanowiska prezesa JF Hillebrand Russia oraz wiceprezesa JF Hillebrand Poland.

Ellina Lolis będzie odpowiedzialna za integrację działalności Grupy w regionie i rozwój biznesu w krajach WNP (Rosja, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Azerbejdżan), a także w krajach bałtyckich i w Gruzji.

Większa rola magazynu w Rydze

Dzięki przekazaniu Ellinie Lolis decyzji zarządczych, oddziały wschodnie Grupy JF Hillebrand będą lepiej zintegrowane. Łatwiej też będzie organizować łańcuchy dostaw nie tylko alkoholi, ale także komponentów do ich produkcji, z wykorzystaniem tranzytu przez takie kraje jak Kazachstan czy Uzbekistan na Bliski i Daleki Wschód. Zwiększy się też rola łotewskiego magazynu JF Hillebrand w Rydze, który pełni rolę hubu przeładunkowego pomiędzy Europą Zachodnią oraz Wschodnią.

– Cieszę się, że zarząd grupy podjął decyzję o wzmocnieniu biznesu w regionie wschodnim. Niektóre kraje byłej WNP mają ze sobą wiele wspólnego, począwszy od kultury, języka, aż po uwarunkowania prawne i inne kwestie formalne. Z pewnością teraz lepiej to wykorzystamy – komentuje Ellina Lolis.

Lolis dołączyła do zespołu JF Hillebrand Poland na początku lutego 2019 r. To menedżerka logistyki, posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach (m.in. w Alshaya, Pfleiderer) na terenie Europy, Rosji i w krajach WNP oraz na rynkach Bliskiego Wschodu.

Doświadczenie w globalnych projektach

Ellina Lolis jest ekspertką w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw, ich optymalizacji i rozwoju biznesu. Specjalizuje się w zarządzaniu międzynarodowym i komunikacji międzykulturowej. Na koncie ma wiele zrealizowanych projektów logistycznych o znaczeniu globalnym. Jest członkiem SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research), posługuje się biegle językami: polskim, rosyjskim, angielskim i francuskim.

JF Hillebrand to działający od 175 lat globalny operator, specjalizujący się w logistyce alkoholi i napojów, którego roczne przychody wynoszą co najmniej 1,2 mld euro. Firma funkcjonuje w 90 krajach, a własne biura JF Hillebrand posiada w 65 lokalizacjach.

Do klientów JF Hillebrand należą globalni i lokalni dostawcy napojów oraz alkoholi, w tym: Diageo (producent Smirnoffa, Baileysa, Guinessa), Bacardi, Beam Santory (producent Jim Beam), czy Brown-Forman (producent Jack Daniel’s).

W Polsce firma JF Hillebrand działa od 2013 r. Siedzina firmy znajduje się w Gdyni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane