Polska firma logistyczna otwiera magazyn na Węgrzech

Magazyn widziany z dołu
Rohlig SUUS Logistics

Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny otworzy w połowie lata swój pierwszy magazyn na Węgrzech. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. będzie znajdować się w parku logistycznym HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowego lotniska w Budapeszcie. Inwestycja zwiększa możliwości SUUS na Węgrzech w obsłudze lokalnych i globalnych łańcuchów dostaw.

SUUS będzie nowym najemcą budynku MG3 HelloParks Maglód. Na mocy długoterminowej umowy z węgierskim deweloperem HelloParks, polska firma zagospodaruje 7 tys. mkw.

Węgierska inwestycja SUUSa będzie pełnić rolę wielofunkcyjnego centrum logistycznego z magazynem, który pomieści 3 tys. palet oraz terminalem przeładunkowym. Obiekt w Maglód będzie strategicznym hubem dla rosnącej sieci lokalnych partnerów firmy. Poza usługami magazynowanymi operator oferuje całopojazdowy oraz drobnicowy transport drogowy, przewozy kolejowe, morskie i lotnicze, a także obsługę Project Cargo. Ponadto firma rozwija usługi celne.

– Logistyka kontraktowa, w tym magazynowanie, kompletacja zamówień oraz usługi o wartości dodanej, takie jak co-packing czy etykietowanie, dołączają do naszego portfolio. Nowa inwestycja może służyć jako magazyn surowców i wyrobów gotowych, a także jako centrum dystrybucyjne – mówi Laszló Molnár, dyrektor oddziału Rohlig SUUS Logistics na Węgrzech. – Strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady M0, a także M4 – ważnego odcinka europejskiej trasy E60 – oraz lotniska w Budapeszcie sprawia, że nasz magazyn to kluczowy węzeł w łańcuchach dostaw. W tym graczy z branży automotive, która jest jednym z filarów węgierskiej gospodarki – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane