Poltraf otworzy w Błoniu centrum dystrybucji leków

Logicor

Deweloper powierzchni logistycznych – Logicor poinformował o zakończeniu budowy innowacyjnego centrum dystrybucji produktów leczniczych i pochodnych w Błoniu pod Warszawą. Firma nie zdradza, kto się wprowadzi do obiektu, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że obiekt będzie należał do spółki Poltraf z grupy UPS.

Inwestycja o powierzchni 17 960 mkw. powstała w Błoniu w Strefie Przemysłowej Pass. Została zrealizowana zgodnie ze standardem BREEAM Very Good. Obiekt logistyczny składa się z powierzchni magazynowej (16 650 mkw.) oraz przestrzeni socjalno-biurowej (750 mkw.). Został zaprojektowany oraz wykonany z uwzględnieniem wymogów magazynowania produktów farmaceutycznych.

Realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i doskonałej lokalizacji. Obiekt został zrealizowany w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju Logicor, standard BREEAM z oceną Very Good i z zastosowaniem dodatkowych ekologicznych środków opowiada Bartosz Mierzwiak, dyrektor zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor.

Deweloper nie informuje, jaki najemca wprowadzi się do centrum dystrybucyjnego. Z naszych ustaleń wynika, że będzie nim firma Poltraf, której siedziba znajduje się w Błoniu. Poltraf specjalizuje się w dystrybucji produktów farmaceutycznych. Od 2015 r. należy ona do struktur UPS, jednego z największych operatorów logistycznych na świecie.

Wybudowany obiekt spełnia nie tylko wyśrubowane wymogi farmaceutyczne oraz posiada systemy oszczędzania energii. Zadbano w nim też o ochronę środowiska. Tereny zielone wokół budynku zaplanowano z wykorzystaniem lokalnych gatunków roślin odpornych na suszę. Zainstalowano też budki lęgowe dla ptaków. Wokół budynku zasadzono wiele drzew i zamontowano dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych – każda o mocy 22kW.

Logicor jest właścicielem 606 nieruchomości o powierzchni najmu około 13,6 mln mkw. w Europie. Firma ma siedzibę w Londynie i Luksemburgu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane