Poznańska filia GLS podwoiła przepustowość

Fot. Maciej Lulko

Firma kurierska rozbudowała swój poznański obiekt, który będzie teraz nie tylko sortownią regionalną, wspierającą oddziały GLS w Bydgoszczy i Wrocławiu – filia stanie się także sortownią eksportową dla kierunków zachodnich. W planach jest rozbudowa kolejnych polskich sortowni, m.in. Warszawie, Gdańsku i Zielonej Górze.

W obiekcie dobudowano część hali, dzięki czemu jest teraz dwufunkcyjna: ma strefą kurierską oraz załadunkową. Po rozbudowie poznańska filia GLS ma blisko dwa razy więcej bram kurierskich (teraz jest ich 158), a z 8 do 13 zwiększyła się liczba bram załadunkowych (z możliwością dodania kolejnych 7). Więcej jest również bram rozładunkowych dla samochodów liniowych.

Szybko rośnie wolumen paczek

Powierzchnia obiektu zwiększyła się łącznie o ok. 50 proc. Działająca od 2008 r. filia jest w stanie obsłużyć, wraz z uruchomioną w tym samym czasie polską centralą GLS, dwa razy więcej paczek niż przed rozbudową.

GLS zdecydował się rozbudować poznański obiekt z dwóch powodów. Po pierwsze – oddział w Poznaniu należy do najszybciej rozwijających się w kraju pod względem wolumenu przesyłek. A po drugie – firma kurierska sukcesywnie zwiększa operacyjną elastyczność swojej sieci. –

– Dzięki rozbudowie zwiększyliśmy potencjał sortowania paczek, które obecnie mogą być wysyłane z Poznania, nawet do kilkunastu kierunków podczas procesu załadunkowego. Filia wspiera w ten sposób sortownie regionalne we Wrocławiu i w Bydgoszczy. Obiekt jest też w pełni przygotowany do tego, by przejąć funkcję samodzielnej sortowni regionalnej – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

Odciąży Stryków

Jeszcze w tym roku w obiekcie ruszy sortownia dla paczek eksportowych. Przesyłki będą kierowane stamtąd do krajów Europy Zachodniej.
– Pozwoli to odciążyć sortownię w Strykowie, która pełni funkcję głównego hubu GLS w Polsce. Jeszcze tej jesieni przekierujemy tu część transportu liniowego obsługującego kierunki zachodnie – zapowiada Małgorzata Markowska.

GLS planuje rozbudowę także innych filii m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Zielonej Górze i Czeladzi. Natomiast całkowicie nowe filie powstaną w Starogardzie, Zamościu oraz Różanie (województwo mazowieckie).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane