Raben otwiera oddział w Schüttorf

Grupa Raben

10 kwietnia Grupa Raben świętowała oficjalne uruchomienie swojego 33. oddziału w Schüttorf, który uzupełnił niezależną sieć transportową firmy w Niemczech. Podczas uroczystego otwarcia oddziału firma Raben Germany zaprezentowała nowoczesny obiekt spedycyjny w dzielnicy Grafschaft Bentheim. Honorowym gościem wydarzenia był Reinhold Hilbers, minister finansów Dolnej Saksonii. Oddział w Schüttorf został przejęty przez Grupę Raben we wrześniu 2018 r. od TGL TransportLogistik.

Centrum logistyczne w Schüttorf ma powierzchnię przeładunkową 4500 mkw. i jest wyposażone w 53 rampy załadunkowe dla towarów przychodzących i wychodzących. Oddział jest usytuowany na strategicznym skrzyżowaniu autostrad A30 i A31. Taka lokalizacja zapewnia optymalne połączenie z obszarami ekonomicznymi Emsland, Osnabrücker i południowo-zachodnim Münsterland.

– Dzięki oddziałowi w południowo-zachodniej części Dolnej Saksonii udało nam się zintegrować nowoczesny obiekt przeładunkowy z naszą niezależną siecią ładunków drobnicowych, którą z powodzeniem uruchomiliśmy w styczniu 2018 roku – podsumował Ewald Raben, prezes Grupy Raben.

– Bezpośrednia bliskość węzłów autostradowych A 30 i A 31 oraz węzła Lotte / Osnabrück umożliwia naszym klientom szybkie dotarcie do celu. Z Schüttorf, całego regionu Münsterland oraz niemieckich regionów Osnabrück, Weser-Ems i holenderskiego regionu Twente, codziennie dostarczane są różnego rodzaju towary – wyjaśnia Andreas Mümken, kierownik oddziału, Raben Trans European Germany. – Dzięki naszej silnej obecności w Europie Wschodniej wysyłamy także transporty z lokalnego rynku do Polski i wielu innych krajów europejskich. W tym celu oferujemy kilka połączeń tygodniowo – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane