Radial Poland rozpoczął pierwsze operacje

MLP Group

Amerykańska firma specjalizująca się w obsłudze handlu wielokanałowego e-commerce, otworzyła w Polsce centrum logistyczne, rozpoczynając tym samym działalność operacyjną w naszym kraju. Na swoją siedzibę i centrum magazynowe Radial wybrał Park MLP II Pruszków. Wcześniej przedsiębiorstwo przejęło u nas firmę Landmark Global.

Radial będzie w Pruszkowie przygotowywał zamówienia online i realizował dostawy dla klientów na terenie Polski oraz do około 50 innych krajów na świecie. Siedziba Radial Poland i jego magazyn centralny mają powierzchnię 9,3 tys. mkw. Pracuje w nim około 150 osób.

Należący do grupy bpost Radial, to zaawansowany technologicznie operator logistyczny oferujący szeroki zakres usług w całym łańcuchu logistycznym e-commerce. Dzięki systemowym narzędziom technicznym dla omnichannel łączy sprzedawców i klientów poprzez usługi fulfillment oraz różnorodne opcje dostaw.

Firma rozpoczęła działalność w Polsce w kwietniu tego roku, jednakże operacyjnie magazyn centralny spółki Radial Poland ruszył z początkiem września. Wcześniej operator przejął firmę Landmark Global działającą na polskim rynku od kilku lat.

Radial świadczy usługi fulfillment – pełną obsługę logistyczną e-handlu w zakresie realizacji dostaw B2C i B2B, zarządzania zamówieniami w omnichannel (wielokanałowo) dzięki własnemu rozwiązaniu systemowemu ROM (Radial Order Management) a także obsługi klienta i płatności oraz ochrony przed oszustwami w internecie na kilku rynkach światowych.

Do grona klientów firmy Radial należy ponad 200 czołowych marek handlowych na świecie, głównie z branż: health&care, fashion, elektroniki, akcesoriów i biżuterii.

Firma ma obecnie 26 Centrów Fulfillment, 9 Centrów Obsługi Klienta i kolejnych kilka biur korporacyjnych, które znajdują się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Holandii, Włoszech, USA oraz Kanadzie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane